هدر اصلی
1395/03/10 11:44:38
سرویس سیاسی
رنجبرزاده در واکنش به ادعای الجبیر درباره تلاش ایران برای تشکیل امپراطوری:

حضور مستشاری ایران با درخواست رسمی دولت عراق و سوریه/ریاض به دنبال اشاعه تفکرات افراطی است

عضو هیأت رئیسه موقت مجلس دهم، با بیان اینکه جمهوری اسلامی عامل ثبات و آرامش در منطقه است، گفت: تمام کشورها به این مسئله واقف هستند که ایران جزء اولین کشورهایی بود که در جهت مقابله با گروه های تروریستی از جمله داعش اقدام کرد، همچنین در شرایط کنونی مردم جهان حتی کشورهایی اروپایی عربستان را عامل ایجاد و تقویت تروریست ها در منطقه می دانند.
حضور مستشاری ایران با درخواست رسمی دولت عراق و سوریه/ریاض به دنبال اشاعه تفکرات افراطی است عضو هیأت رئیسه موقت مجلس دهم، با بیان اینکه جمهوری اسلامی عامل ثبات و آرامش در منطقه است، گفت: تمام کشورها به این مسئله واقف هستند که ایران جزء اولین کشورهایی بود که در جهت مقابله با گروه های تروریستی از جمله داعش اقدام کرد، همچنین در شرایط کنونی مردم جهان حتی کشورهایی اروپایی عربستان را عامل ایجاد و تقویت تروریست ها در منطقه می دانند. https://cdn.icana.ir/d/019/201601104943097834.jpg حضور,مستشاری,ایران,با,درخواست,رسمی,دولت,عراق,و,سوریه/ریاض,به,دنبال,اشاعه,تفکرات,افراطی,است Icana

اکبر رنجبرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات مقامات عربستانی درباره حضور نیروهای ایرانی در دو کشور ایران و سوریه برای حمایت از تروریسم، گفت: به طور حتم عربستان خود از مهم ترین و بزرگ ترین حامیان داعش و گروه های تروریستی در منطقه است و مقامات این کشورها به جای اتهام زنی به دیگر کشورها باید خود را اصلاح کنند.

منتخب مردم اسد آباد در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه حضور مستشاران نظامی جمهوری اسلامی در دو کشور عراق و سوریه با درخواست مردم و دولت این کشور صورت گرفته است، ادامه داد: ایران برای یاری رساندن به مردم این کشور اقدام کرده، اما متأسفانه عربستان در یک سال اخیر با حمله به مردم یمن، آن ها را به خاک و خون کشانده است، بنابر این بزرگ ترین تجاوزگر منطقه، عربستان سعودی است.

وی افزود: قطعا حمله عربستان به یمن، حمایت از تروریسم و اتهام زنی به کشورهایی مانند ایران برای این است که مقامات این کشور بتوانند چند سال بیشتری، حکومت نامشروع خود را ادامه دهند، از این رو به طور حتم سعودی ها به هیچ وجه به فکر ملت های منطقه نیستند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه جمهوری اسلامی عامل ثبات و آرامش در منطقه است، تصریح کرد: تمام کشورها به این مسئله واقف هستند که ایران جزء اولین کشورهایی بود که در جهت مقابله با گروه های تروریستی از جمله داعش اقدام کرد، همچنین در شرایط کنونی مردم جهان حتی کشورهایی اروپایی عربستان را عامل ایجاد و تقویت تروریست ها در منطقه می دانند.

رنجبرزاده تصریح کرد: عربستان با تقویت و حمایت از گروه های تروریستی در عراق و سوریه و مقابله با حضور مفید و مثبت ایران در این کشورها، به دنبال اشاعه تفکر افراطی در منطقه جهت تحقق اهداف توسعه طلبانه اش است.

عادل الجبیر وزیرخارجه عربستان سعودی که در آلمان به سر می برد ایران را متهم کرد که در تلاش احیای "امپراطوری فارس" است.

همچنین در هفته گذشته الجبیر اعلام کرد که "قاسم سلیمانی، سپاه انقلاب و سپاه قدس، در فهرست تروریستی قرار دارند. ریاض، به حضور قاسم سلیمانی در بغداد، با دیدی بسیار منفی می نگرد."/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet