هفته دفاع مقدس
1395/03/11 10:18:15
سرویس سیاسی
بت‌کلیا در واکنش به ادعای الجبیر درباره تلاش ایران برای تشکیل امپراطوری مطرح کرد:

امپراطوری‌سازی، بازی تکراری سعودی‌ها برای تشدید ایران‌هراسی/تروریست‌پروری عربستان برای تأمین منافع منطقه‌ای

منتخب اقلیت آشوریان در دهمین دوره مجلس، گفت: در شرایط کنونی عربستان برای تأمین منافع سیاسی خود در سطح منطقه، اقدام به حمایت از تروریست های تکفیری در عراق و سوریه می کند، به طور حتم اگر این حمایت ها وجود نداشته باشد، تروریست ها در عرض مدت کوتاهی به دست ارتش و نیروهای مردمی در این دو کشور نابود می شوند.
امپراطوری‌سازی، بازی تکراری سعودی‌ها برای تشدید ایران‌هراسی/تروریست‌پروری عربستان برای تأمین منافع منطقه‌ای منتخب اقلیت آشوریان در دهمین دوره مجلس، گفت: در شرایط کنونی عربستان برای تأمین منافع سیاسی خود در سطح منطقه، اقدام به حمایت از تروریست های تکفیری در عراق و سوریه می کند، به طور حتم اگر این حمایت ها وجود نداشته باشد، تروریست ها در عرض مدت کوتاهی به دست ارتش و نیروهای مردمی در این دو کشور نابود می شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/119054.jpg امپراطوری‌سازی،,بازی,تکراری,سعودی‌ها,برای,تشدید,ایران‌هراسی/تروریست‌پروری,عربستان,برای,تأمین,منافع,منطقه‌ای Icana

یوناتن بت کلیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات مقامات عربستانی درباره حضور نیروهای ایرانی در دو کشور ایران و سوریه برای حمایت از تروریسم، گفت: ادعاهای مقامات سعودی درباره حضور مستشاران ایران در عراق و سوریه به هیچ وجه درست و مبتنی بر واقعیت نیست و آن ها با این اظهارات به دنبال ایران هراسی در سطح منطقه هستند.

منتخب اقلیت آشوریان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متأسفانه عربستان در چند سال اخیر عامل جنایت و کشتار مسلمانان منطقه بوده، به طوری که در یک سال اخیر حملات آن ها به یمن فجایع بسیاری را ایجاد کرده است، حال مقامات این کشور باید اعلام کنند که جمهوری اسلامی در سالیان گذشته به کدام کشور تجاوز کرده، که آن ها امروز ادعا دارند که ایران به دنبال امپراطوری سازی است.

وی گفت: جمهوری اسلامی همواره به تمامیت ارضی کشورهای منطقه احترام گذاشته و قطعا حضور مستشاران ایرانی در سوری و عراق با درخواست و مجوز دولت های قانونی آن کشورها بوده است.

بت کلیا افزود: در شرایط کنونی عربستان برای تأمین منافع سیاسی خود در سطح منطقه، اقدام به حمایت از تروریست های تکفیری در عراق و سوریه می کند، به طور حتم اگر این حمایت ها وجود نداشته باشد، تروریست ها در عرض مدت کوتاهی به دست ارتش و نیروهای مردمی در این دو کشور نابود می شوند.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی مردم جهان و منطقه متوجه نقش مخرب عربستان در عرصه بین المللی و منطقه ای شده اند و این موضوع موجب شده که حتی کشورهای غربی نیز نسبت به اقدامات و رویکردهای سعودی ها موضع گیری کنند.

این منتخب مردم در مجلس دهم، ادامه داد: جمهوری اسلامی تنها به دنبال ایجاد منطقه ای آرام و بدون درگیری و بحران است تا کشورهای اسلامی بتوانند در جهت توسعه خود اقدام کنند، زیرا بروز بحران و جنگ یکی از عوامل عقب ماندگی کشورها است.

عادل الجبیر وزیرخارجه عربستان سعودی که در آلمان به سر می برد ایران را متهم کرد که در تلاش احیای "امپراطوری فارس" است.

همچنین در هفته گذشته الجبیر اعلام کرد که "قاسم سلیمانی، سپاه انقلاب و سپاه قدس، در فهرست تروریستی قرار دارند. ریاض، به حضور قاسم سلیمانی در بغداد، با دیدی بسیار منفی می نگرد."/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet