خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1395/03/10 11:54:56
سرویس اقتصادی
انصاری مطرح کرد:

تولید منهای تکنولوژی از مشکلات اصلی صنعت و معدن/ضرورت انتقال دانش از خارج از کشور و بومی‌سازی آن در حوزه صنعت

منتخب مردم داراب در مجلس دهم معتقد است تقویت اقتصاد دانش بنیان در حوزه صنعت می تواند باعث ایجاد رابطه عمیق میان مراکز علمی و فناوری و صنایع بزرگ کشور شود.
تولید منهای تکنولوژی از مشکلات اصلی صنعت و معدن/ضرورت انتقال دانش از خارج از کشور و بومی‌سازی آن در حوزه صنعت منتخب مردم داراب در مجلس دهم معتقد است تقویت اقتصاد دانش بنیان در حوزه صنعت می تواند باعث ایجاد رابطه عمیق میان مراکز علمی و فناوری و صنایع بزرگ کشور شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201602100824444539.jpg تولید,منهای,تکنولوژی,از,مشکلات,اصلی,صنعت,و,معدن/ضرورت,انتقال,دانش,از,خارج,از,کشور,و,بومی‌سازی,آن,در,حوزه,صنعت Icana

رضا انصاری درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی صنعت و معدن کشور، تولید منهای تکنولوژی است،گفت: اگر می خواهیم طبق نظر رهبری عمل کرده و شعار اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشیم؛باید به دنبال اقتصاد دانش بنیان باشیم و به گونه ای برنامه ریزی کنیم که تفکر تولید و تکنولوژی باهم باشد.

منتخب مردم داراب و زرین دشت درمجلس دهم شورای اسلامی برهمین اساس،تصریح کرد:همانگونه که در تولید و ارتقای ظرفیت تولید دغدغه وجود دارد؛باید برای توسعه و ارتقای تکنولوژی به خصوص در حوزه صنعت نیز نگران باشیم؛اما متأسفانه مدیران توجه زیادی به آن ندارند لذا باید سیاست‌گذاری ها در حوزه اقتصاد و صنعت به سمتی رود که شاهد علمی شدن صنعت باشیم.

 

انتقال تکنولوژی روز دنیا ارتباط دانشگاه ها و مراکزعلمی و فناوری را با صنعت عمیق تر می کند

وی در ادامه با تأکید برضرورت انتقال تکنولوژی از خارج از کشور ،بیان داشت:درحال حاضر واردات از خارج صورت می گیرد؛اما صرفا به انتقال تجهیزات و سخت افزار محدود می شود که باید سیاست ها به گونه ای باشد که انتقال دانش به داخل داشته باشیم.

منتخب مردم داراب و زرین دشت در مجلس دهم شورای اسلامی،در پایان خاطرنشان کرد: زمانی که به تکنولوژی روز دنیا دست یافتیم زیربنایی برای صنعت شکل خواهیم داد که به دنبال آن دانشگاه ها و مراکز علمی و فناوری می توانند ارتباط خود با صنعت را عمیق تر کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet