هفته دفاع مقدس
1395/03/10 11:27:59
سرویس سیاسی
سبحانی نیا:

عربستان در حج صدّ عَن سَبیلِ اللّه کرد/رویکرد صهیونیستی آل سعود در انفکاک جهان اسلام

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه عربستان در مسئله حج از سیاست های رژیم صهیونیستی برای انفکاک میان کشورهای اسلامی پیروی می کند، گفت: مهوری اسلامی باید مسئله ممانعت عربستان از شرکت ایران در مناسک حج ابراهیمی را در مجامع اسلامی پیگیری کند.
عربستان در حج صدّ عَن سَبیلِ اللّه کرد/رویکرد صهیونیستی آل سعود در انفکاک جهان اسلام نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه عربستان در مسئله حج از سیاست های رژیم صهیونیستی برای انفکاک میان کشورهای اسلامی پیروی می کند، گفت: مهوری اسلامی باید مسئله ممانعت عربستان از شرکت ایران در مناسک حج ابراهیمی را در مجامع اسلامی پیگیری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201604105481039421.jpg عربستان,در,حج,صدّ,عَن,سَبیلِ,اللّه,کرد/رویکرد,صهیونیستی,آل,سعود,در,انفکاک,جهان,اسلام Icana

حسین سبحانی نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اقدامات عربستان سعودی که منجر به منتفی شدن حضور حجاج ایرانی در مناسک حج شد، گفت: قطعا اقدامات و رویکرد مقامات سعودی در مسئله حج به معنای صد عن سبیل الله است و مقامات عربستان هم در این دنیا و هم در قیامت باید پاسخگوی رفتارهایشان باشند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس نهم، ادامه داد: اقدامات عربستان در یک سال اخیر نمایانگر آن بود که مقامات سعودی قطعا با طرح مسائل مختلف و ادعاهای واهی از حضور حجاج ایرانی جلوگیری می کنند و این مسئله امروز صورت گرفت و عربستانی ها مانع شرکت حجاج کشورمان در مناسک حج شدند.

وی اقدامات عربستان در مسئله حج را پیروی از سیاست های رژیم صهیونیستی برای انفکاک میان کشورهای اسلامی دانست و افزود: سعودی ها بارها اعلام کرده بودند که موضوع حج را از مسائل سیاسی جدا می دانند، اما شاهد بودیم که تمام رویکردها، اظهارات و اقدامات عربستانی ها در مسئله حضور حجاج ایرانی در مراسم حج، بر پایه اهداف سیاسی بوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه جمهوری اسلامی باید مسئله ممانعت عربستان از شرکت ایران در مناسک حج ابراهیمی را در مجامع اسلامی پیگیری کند، تصریح کرد: به طور حتم این اقدام گستاخانه و ضد اسلام عربستان باید در مجامعی مانند سازمان کنفرانس اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

سبحانی نیا ادامه داد: عربستان از آغاز به دنبال جلوگیری از حضور حجاج ایرانی در مراسم حج بود و می خواست که هزینه سیاسی این اقدام را بر گردن جمهوری اسلامی بیاندازد، اما کشورهای اسلامی باید بدانند که عربستان با طرح شروط بسیار عجیب و همچنین عدم پذیرش موضوعات کشورمان، از حضور حجاج ممانعت کرد.

سازمان حج و زیارت در بیانیه ای از توقف اعزام حجاج ایرانی به مناسک حج به علت کارشکنی دولت عربستان خبر داد، در این رابطه اوحدی نیز اعلام کرد که حج سال آینده را یقینا پیگیری می‌کنیم تا این حق شرعی اقامه شود، حتی سهمیه‌ از دست‌رفته زائران ایرانی که امسال محروم شدند را برای حج بعد پیگیری می‌کنیم. این دولت عربستان بود که زائران ایرانی را از حج محروم کرد. اقدام آنها بسیار قابل تأمل است که باید پاسخگو باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet