اربعین حسینی
1395/03/10 14:04:58
سرویس سیاسی
حسینی:

شروط عربستان برای برگزاری حج ایرانیان قابل پذیرش نبود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم معتقد است طرف سعودی با شروطی که قرارداده قصد تحقیر حجاج ایرانی را داشته که ایستادگی مسئولان حج دربرابر آنها لازم بوده است.
شروط عربستان برای برگزاری حج ایرانیان قابل پذیرش نبود عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم معتقد است طرف سعودی با شروطی که قرارداده قصد تحقیر حجاج ایرانی را داشته که ایستادگی مسئولان حج دربرابر آنها لازم بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/49282.jpg شروط,عربستان,برای,برگزاری,حج,ایرانیان,قابل,پذیرش,نبود Icana

سیدباقر حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه شروطی که عربستان برای برگزاری حج ایرانیان قرار داده بود، توهین و تحقیرآمیز بود، گفت: برگزاری مراسم حج باید به صورت کاملا عزتمندانه باشد و مسئولان ایرانی حج چنانچه عمل شد باید با قدرت مقابل طرف سعودی می‌ایستادند.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس نهم شورای اسلامی در ادامه در خصوص برخی شروط سعودی اذعان کرد: آنها خواستار اسامی و سوابق کاری کارکنان بعثه مقام معظم رهبری بودند در حالی که چنانچه در گذشته شاهد بودیم ارائه این اسناد ممکن است جان افراد را به خطر بیاندازد و آنها هیچ ضمانتی برای تأمین امنیت آنها ندارند که نمونه آن مرحوم رکن‌آبادی بود.

وی در ادامه با بیان اینکه شروط آنها جدا قابل پذیرش نبود و عملکرد مسئولان ایرانی حج در این خصوص تحسین‌برانگیز است گفت: آنها مسلمانان را حین اعمال با این قوانین تحقیر می کنند و همانند سال گذشته امنیت جانی برای آنها وجود نخواهد داشت لذا لازم بود مراسم حج از سوی ما برگزار نشود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم شورای اسلامی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است منتفی بودن برگزاری حج تمتع به سال آینده نیز کشیده شود، خاطرنشان کرد: ممکن است تا سال دیگر اتفاقات جدیدی بیفتد با بیداری که در جهان اسلام صورت گرفته و شدت ظلمی که آل سعود به مسلمانان روا می دارد با نشان دادن چهره واقعی حاکمان این کشور، عزم جهانی را شکل داده و برگزاری حج سال آتی در فضای دیگری در حرمین شریفین برگزار شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet