آغاز هفته وحدت
1395/03/10 11:58:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شمخانی:

اقدامات نظامی در میدان سوریه ادامه دارد

دبیر شورای عالی امنیت ملی، گفت: اقدامات نظامی در میدان سوریه ادامه دارد. وضعیت اطراف دمشق نسبت به سابق بهتر شده و اطراف حلب روز به روز بهتر می‌شود.
اقدامات نظامی در میدان سوریه ادامه دارد دبیر شورای عالی امنیت ملی، گفت: اقدامات نظامی در میدان سوریه ادامه دارد. وضعیت اطراف دمشق نسبت به سابق بهتر شده و اطراف حلب روز به روز بهتر می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/46576.jpg ,اقدامات,نظامی,در,میدان,سوریه,ادامه,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ دریابان علی شمخانی در جمع خبرنگاران با اشاره به اوضاع در عراق و سوریه، گفت: شکست مفتضحانه گروه‌های تروریستی وابسته به برخی دولت‌های منطقه در سوریه منجر به تحمیل آتش‌بس شد تا نفس‌های آخر گروه‌های تروریستی بتوانند در شمال سوریه اجازه بازسازی پیدا کنند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران ضمن اینکه با آتش‌بس همراهی کرد اما متوجه این معنا بود که نباید آتش‌بس به تقویت بنیه دفاعی گروه‌های تروریستی منجر شود بلکه آتش‌بس باید ناظر به باز نبودن مرزهای حامی این گروه‌ها باشد اما متأسفانه به دلیل غفلت از این موضوع حادثه خان‌طومان به عنوان سوءاستفاده از آتش‌بس رخ داد. آنها برنامه وسیع‌تری داشتند که همانجا متوقف شد.

نماینده ولی فقیه در شورای عالی امنیت ملی، خاطرنشان کرد: اقدامات نظامی در میدان سوریه ادامه دارد. همچنین اطراف دمشق وضعیت بهتری نسبت به سابق پیدا کرده و وضعیت اطراف حلب روز به روز به سمت بهتر شدن می‌رود. چشم‌انداز این توفیق آنقدر روشن است که رئیس یکی از گروه های تروریستی وابسته به یکی از کشورهای منطقه از سمت خود استعفا داد و این به آن دلیل بود که نتوانستند از نظر نظامی به اهدافشان برسند و سعی کردند خواسته‌هایشان را به طور سیاسی محقق کنند و این فرد استعفا داد.

به گزارش ایسنا؛ شمخانی در ادامه در پاسخ به سوالی با اشاره به ضرورت درک اندیشه‌های دفاعی مقام معظم رهبری، گفت: برجسته‌ترین نکاتی که از انتهای سال 94 تا به امروز در موضوعات مختلف در سخنان رهبری به عنوان صیانت از قدرت بیان شده است دو بعد ایجابی و سلبی دارد. در بعد سلبی مقابله با نفوذ و در بعد ایجابی حفظ انقلابی‌گری، انقلابی بودن و انقلابی ماندن بدون هیچ گونه انحرافی است.

انتهای پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet