خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1395/03/11 10:30:48
سرویس اقتصادی
سبحانی فر مطرح کرد:

بازی با جان مردم زیر سایه کمبود نظارت بر استاندارد قطعات وارداتی خودرو

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن در مجلس نهم، با بیان اینکه سازمان استاندارد نباید مجوز ورود قطعات بدون برچسب استاندارد به کشور را بدهد، گفت:متاسفانه به دلیل کمبود نظارت ها قاچاق بالای قطعات خودرو ضربه شدیدی را به واحدهای تولیدی وارد کرده است.
بازی با جان مردم زیر سایه کمبود نظارت بر استاندارد قطعات وارداتی خودرو سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن در مجلس نهم، با بیان اینکه سازمان استاندارد نباید مجوز ورود قطعات بدون برچسب استاندارد به کشور را بدهد، گفت:متاسفانه به دلیل کمبود نظارت ها قاچاق بالای قطعات خودرو ضربه شدیدی را به واحدهای تولیدی وارد کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/78151.jpg بازی,با,جان,مردم,زیر,سایه,کمبود,نظارت,بر,استاندارد,قطعات,وارداتی,خودرو Icana

رمضانعلی سبحانی فر درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از افزایش واردات کالاهای مشابه تولید داخل و کمبود نظارت بر واردات قطعات بی کیفیت صنعت خودرو گفت: بسیاری از تولیدکنندگان قطعات خودرو از واردات قطعات بی کیفیت آسیب دیده اند و خواستار کمک دولت برای جلوگیری از بروز این مشکل و لغو مجوز واردات این کالاها برای حمایت از تولید داخل هستند.

 

مشخصات فنی لازمه ورود هرکالایی به کشور است/قاچاق بالای قطعات خودرو ضربه شدیدی را به واحدهای تولیدی وارد کرده است

منتخب مردم سبزوار،جوین و جغتای در مجلس دهم، با بیان اینکه گمرک باید اقدامات لازم را جهت کاهش واردات انجام دهد و تعرفه های وارداتی افزایش یابد، افزود:داشتن مشخصات فنی لازمه ورود هر کالایی به کشور است، اما متاسفانه به دلیل کمبود نظارت ها قاچاق بالای قطعات خودرو ضربه شدیدی را به واحدهای تولیدی وارد کرده و برخی قطعات از مبادی مختلف کالا به صورت ته لنجی از مرزها وارد کشور می‌شود که سبب شده بسیاری از کارخانه ها بخشی از ظرفیت خود را تعطیل کنند.

رمضانعلی سبحانی فر رمضانعلی سبحانی فر3406757/2/2014 4:48:10 PMhttp://media.icana.ir/Image/2014/07/73498_Thum.jpg
صنعت خودرو صنعت خودرو3406756/28/2014 6:34:15 PMhttp://media.icana.ir/Image/2014/06/73242_Thum.jpg
صنعت خودرو صنعت خودرو3406756/28/2014 6:33:33 PMhttp://media.icana.ir/Image/2014/06/73239_Thum.jpg
صنعت خودرو

 

سازمان استاندارد نباید مجوز ورود قطعات بدون برچسب استاندارد به کشور را بدهد

سبحانی فر با اشاره به نقش سازمان ملی استاندارد در کنترل و نظارت واردات قطعات به کشور،ادامه داد:سازمان استاندارد نباید مجوز ورود قطعات بدون برچسب استاندارد به کشور را بدهد و در صورت ورود هرگونه کالای غیر استاندارد باید به مراجع ذیصلاح اطلاع داده شود.

وی با تاکید بر برخی مشکلات ایمنی و بهداشتی قطعات وارداتی بی کیفیت به کشور،بیان داشت:درسالی که از سوی مقام معظم رهبری به "اقتصاد مقاومتی؛اقدام و عمل" نامگذاری شده،حمایت از تولید داخلی مهمترین اولویت کشور است و دولت باید به شیوه های گوناگون از قطعه سازان داخلی حمایت کند.

 

عملکرد دستگاه های نظارتی همچون گمرک و سازمان استاندارد باید تقویت شود

سبحانی فر با بیان اینکه خودروسازان باید دقت‌های لازم را در زمان خرید قطعات خودرو از برخی شرکت‌های به اصطلاح تولیدی که مبادرت به واردات قطعه بی کیفیت خودرو می کنند،داشته باشند،افزود:برخی از شرکت‌ها قطعه‌های بی کیفیت را تنها از راه قاچاق وارد نمی کنند، بلکه با ثبت سفارش از طریق گمرک به صورت رسمی قطعه وارد می کنند،این درحالی است که واردات قطعاتی که در داخل ساخته می شود ممنوع بوده،بنابراین می توان از طریق گمرک شرکت‌های متخلف را شناسایی کرد.

سخنگوی کمیسون صنایع و معادن درمجلس نهم،تصریح کرد: عملکرد دستگاههای نظارتی همچون گمرک و سازمان استاندارد باید تقویت شود که در غیر اینصورت تبعات آن  بی توجهی به اشتغالزایی ورونق تولید داخل است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet