هفته دفاع مقدس
1395/03/10 15:22:19
سرویس اقتصادی
علی اکبر کریمی مطرح کرد:

انتقاد از نحوه واگذاری شرکت های دولتی/خصوصی سازی باید به توسعه اقتصادی منتهی شود

منتخب مردم اراک،کمیجان و خنداب در دوردهم مجلس شورای اسلامی گفت: روند واگذاری ها بخش دولتی به بخش خصوصی دارای اشتباهاتی بوده است که باید اصلاح شود.
انتقاد از نحوه واگذاری شرکت های دولتی/خصوصی سازی باید به توسعه اقتصادی منتهی شود منتخب مردم اراک،کمیجان و خنداب در دوردهم مجلس شورای اسلامی گفت: روند واگذاری ها بخش دولتی به بخش خصوصی دارای اشتباهاتی بوده است که باید اصلاح شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605101146312033.jpg انتقاد,از,نحوه,واگذاری,شرکت,های,دولتی/خصوصی,سازی,باید,به,توسعه,اقتصادی,منتهی,شود, Icana

علی اکبر کریمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص مسائل اقتصادی کشور گفت: یکی از دلایل مشکلات اقتصاد کشور به دلایل مسائل ساختاری است که در ریشه در چند دهه گذشته دارد.

منتخب مردم اراک، کمیجان و خنداب در دور دهم مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اقتصاد کشور وابسته به نفت است که این موضوع سایر مسائل اقتصادی را تحت تاثیر قرار می دهد.

کریمی گفت: برخی از مسائل موجود در اقتصاد کشور به دلیل سوء مدیریت در روند کارها بوده است و اینکه برخی قوانین به درستی اجرایی نشدند.

وی ادامه داد: باید پذیرفت روند واگذاری ها بخش دولتی به بخش  خصوصی دارای اشتباهاتی بوده است که باید اصلاح شود.

 

انتقاد از نحوه ی واگذاری شرکت های دولتی 

کریمی با بیان اینکه کوچک سازی دولت یک ضرورت است، افزود: مدیریت  برخی از واحدهای صنعتی، بعد از واگذاری به بخش خصوصی ضعیف شده است و می توان گفت حداقل در زمانیکه واحدهای صنعتی از مدیریت دولتی برخوردار بودند، کارها از یک سامانی برخوردار بود.

منتخب مردم اراک،کمیجان و خنداب در دوره دهم مجلس شورای اسلامی افزود: بخشی از واگذاری شرکت های دولتی، به نهادهای عمومی غیردولتی بوده است که از لحاظ سیاست گذاری این شرکت ها تحت نظر دولت هستند اما در عمل به لحاظ قانونی، شرکت دولتی محسوب نمی شوند که این موضوع به نوعی تناقض و سوء مدیریت محسوب می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet