اربعین حسینی
1395/03/10 15:45:36
سرویس اجتماعی
ابوترابی:

قوه قضائیه از کمبود قضات رنج می برد/ لزوم توجه به جذب قضات در برنامه ششم توسعه

منتخب مردم نجف آباد در مجلس با تاکید بر ضرورت تامین نیازهای دستگاه قضایی کشور، گفت: ضرورت دارد در لایحه برنامه ششم توسعه موضوع جذب قضات موردنیاز این قوه لحاظ شود.
قوه قضائیه از کمبود قضات رنج می برد/ لزوم توجه به جذب قضات در برنامه ششم توسعه منتخب مردم نجف آباد در مجلس با تاکید بر ضرورت تامین نیازهای دستگاه قضایی کشور، گفت: ضرورت دارد در لایحه برنامه ششم توسعه موضوع جذب قضات موردنیاز این قوه لحاظ شود. https://cdn.icana.ir/d/019/68214.jpg قوه,قضائیه,از,کمبود,قضات,رنج,می,برد/,لزوم,توجه,به,جذب,قضات,در,برنامه,ششم,توسعه Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به اظهارات رئیس قوه قضاییه درباره کمبود نیروی انسانی و قضات، گفت: گلایه و انتقاد قوه قضایه کاملا به حق است زیرا در حال حاضر دستگاه قضا با کمبود بسیار نیروی انسانی و قضات روبرو است.

منتخب مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت برای جبران کمبودهای قوه قضاییه در لایحه برنامه ششم توسعه باید پیشنهادات مطرح در خصوص جذب قضات را لحاظ کند.

وی یادآور شد: دولت در لوایح بودجه سالیانه کشور نیز باید توجه ویژه نسبت به اعتبارات قوه قضاییه داشته باشد، این دستگاه برای رسیدگی به امور قضایی کشور و به خصوص پرونده‌های قضایی نیاز به قضات بیشتری دارد.

ابوترابی با یادآوی گفته رئیس قوه قضاییه در مورد ارائه پیشنهاد جذب قاضی در برنامه ششم توسعه به دولت، گفت: در این خصوص نمایندگان نیز تلاش خواهند کرد تا در برنامه ششم توسعه حداقل موضوع جذب قضات را در نظر داشته باشد.

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی در مجلس نهم افزود: رئیس قوه قضاییه در مدت اخیر بارها به کمبودهای مالی و نیروی انسانی این قوه اشاره کرده بنابراین ضروری است تا دولت با مجلس برای تامین نیازهای دستگاه قضایی کشور همکاری لازم را داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، آیت الله آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضاییه در خصوص گلایه‌های مطرح شده نسبت به دولت گفت: اینکه ما از دولت گلایه می‌کنیم به این دلیل است که کمبودها را نمی‌بیند، در حال حاضر قوه قضائیه با کمبود نیروی انسانی مواجه است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet