خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1395/03/10 15:26:38
سرویس فرهنگی
دلخوش:

زمینه برای معاف کردن ورزشکاران تیم ملی از خدمت سربازی فراهم است

منتخب مردم صومعه سرا در مجلس دهم معتقد است قانونگذار می‌تواند برای شرایط خاص همچون اعضای تیم‌های ملی ورزشی، قانون معافیت از خدمت سربازی وضع کند.
زمینه برای معاف کردن ورزشکاران تیم ملی از خدمت سربازی فراهم است منتخب مردم صومعه سرا در مجلس دهم معتقد است قانونگذار می‌تواند برای شرایط خاص همچون اعضای تیم‌های ملی ورزشی، قانون معافیت از خدمت سربازی وضع کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103485338298.jpg زمینه,برای,معاف,کردن,ورزشکاران,تیم,ملی,از,خدمت,سربازی,فراهم,است Icana

کاظم دلخوش اباتری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره محدودیت همراهی با اردوهای تیم ملی در سفرهای خارجی برای بازیکنانی که خدمت سربازی آنها به پایان نرسیده، گفت: این امر باید از جایگاه قانونگذاری مشخص و شفاف شود زیرا فعلا آن چیزی که در کشور ما از نظر قانونی مورد استناد است، آن است که فقط خانم ها خدمت سربازی ندارند ولی آقایان در هر رده و سمت و شرایطی باشند، باید خدمت سربازی را بگذرانند.

منتخب مردم صومعه سرا در مجلس دهم شورای اسلامی افزود: البته قانونگذار می تواند برای شرایط خاص پیش بینی کند تا آنها که برجسته هستند، مثلا اعضای تیم های ملی ورزشی، دارای معافیت از خدمت سربازی شوند.

وی بیان کرد: در حال حاضر برای المپیادی‌ها یا نخبگان علمی، چنین امتیازاتی تعریف شده که در صورت لزوم انجام سفر خارجی به منظور شرکت در مسابقات بین المللی، بتوانند با گذاشتن وثیقه ای متعهد شوند که پس از پایان سفر، خدمت سربازی خود را انجام خواهند داد.

دلخوش تاکید کرد: وقتی شرایط به گونه ای است که باید از یک فرد برای حضور در تیم ملی یا بحث های علمی استفاده شود، نباید خدمت سربازی مانع از آن شود.

وی با اشاره به قانون خرید خدمت سربازی برای غایبین، تصریح کرد: قانون به گونه ای تعریف شده که افراد غایب از خدمت سربازی می توانند مبلغی را پرداخت کرده و آن را خریداری کنند؛ حال برای این عده که شرایط ملی دارند، این مبلغ را حاکمیت بدهد و معافیت را برای این عده فراهم کند.

منتخب مردم صومعه سرا در مجلس دهم با اشاره به خلاء قانونی در این خصوص توضیح داد: اگر وزارت ورزش و جوانان به قانونگذاری نیاز دارد، اعلام کند تا ما در مجلس طرحی بیاوریم تا برای این افراد نیز تعریف قانونی برای معافیت داشته باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet