اربعین حسینی
1395/03/10 18:22:09
سرویس دیگر رسانه‌ها_
زنگنه :

ایران آماده توسعه تجارت انرژی با اندونزی است

وزیر نفت از درهای باز بازار انرژی ایران و آمادگی برای سرمایه گذاری مشترک در زمینه پالایش و توسعه میدان های نفتی با اندونزی خبر داد.
ایران آماده توسعه تجارت انرژی با اندونزی است وزیر نفت از درهای باز بازار انرژی ایران و آمادگی برای سرمایه گذاری مشترک در زمینه پالایش و توسعه میدان های نفتی با اندونزی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/47524.jpg ,ایران,آماده,توسعه,تجارت,انرژی,با,اندونزی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ بیژن نامدار زنگنه در نشست مشترک با وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی با اشاره به ایجاد فرصت مناسب در باره تغییرات عمده در توسعه روابط بخش انرژی، نفت ، گاز و پتروشیمی دو کشور افزود « ایران آماده تجارت در زمینه نفت، گاز و فرآورده های نفتی و محصولات پتر وشیمی با بخش دولتی و خصوصی اندونزی است.

وی اندونزی را پایگاه بزرگ ایران در شرق آسیا دانست و تصریح کرد: آمادگی ایجاد روابط استراتژیک برای تامین درازمدت خوراک پالایشگاه های کشور اندونزی از دیگر توانمندی های ایران برای توسعه روابط است.

*امضای قرارداد فروش 80 هزار تن lpg به اندونزی

وزیر نفت از امضای قرارداد فروش 80 هزار تن lpg به اندونزی خبر داد.

بیژن نامدار زنگنه در حاشیه دیدار مشترک با وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی با اشاره به افزایش صادرات lpg تا 500 هزار تن در سال آینده گفت: این قرارداد در قالب دو محموله بصورت فوری به اندونزی صادر می شود.

وی امضای این قرارداد را گام اول توسعه روابط ایران و اندونزی در بخش انرژی دانست و تصریح کرد : خرید میعانات گازی، نفت خام و مشارکت در سهام پالایشگاه های کشور اندونزی از دیگر موارد مطرح شده و قابل اجراست.

زنگنه گفت : شرکت نفتی دولتی پرتامین کشور اندونزی علاقه مند به مشارکت در توسعه میادین نفتی ایران است که وزارت نفت از این حضور استقبال می کند.

بنابراین گزارش وزیر انرژی و منابع معدنی اندونزی هم حضور خود را برای اولین بار در ایران نقطه عطفی در توسعه روابط دو کشور دانست و گفت: در خصوص تامین نفت خام، سرمایه گذاری در امور بالادستی، واردات نفت خام و سرمایه گذاری مشترک مورد علاقه دو طرف فرصت هایی است که باید غنیمت شمرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ وی افزود : هم اکنون 150 هزار بشکه در روز تجارت نفت ایران و اندونزی است که این رقم را به 200 هزار بشکه خواهیم رساند.
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet