خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1395/03/11 11:09:39
سرویس فرهنگی
منظری‌توکلی تاکید کرد:

آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای در حال خروج از محاق غفلت/ لزوم فرهنگ‌سازی برای افزایش گرایش به مشاغل مهارتی

نماینده مردم بافت مجلس با ابراز امیدواری از خروج آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای از محاق غفلت مسئولان، گفت: فرهنگ‌سازی برای افزایش گرایش به مشاغل و رشته‌های مهارتی لازم است.
آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای در حال خروج از محاق غفلت/ لزوم فرهنگ‌سازی برای افزایش گرایش به مشاغل مهارتی نماینده مردم بافت مجلس با ابراز امیدواری از خروج آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای از محاق غفلت مسئولان، گفت: فرهنگ‌سازی برای افزایش گرایش به مشاغل و رشته‌های مهارتی لازم است. https://cdn.icana.ir/d/019/80323.jpg ,آموزش‌های,فنی‌وحرفه‌ای,در,حال,خروج,از,محاق,غفلت/,لزوم,فرهنگ‌سازی,برای,افزایش,گرایش,به,مشاغل,مهارتی Icana

علیرضا منظری‌توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به پرداخت وام 40 میلیون تومانی به برگزیدگان مسابقات ملی و بین‌الملی مهارت، گفت: جای امیدواری است که توجه به آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای در حال خروج از محاق غفلت است و پرداخت وام‌های تشویقی به جوانان و نوجوانان خلاق زیر 21 سال که خلاقیت و استعداد فراتری از دیگران دارند می‌تواند در راستای ایجاد فرهنگ گرایش به مشاغل و رشته‌های مهارتی تاثیر بسزایی داشته باشد.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه این اقدام از منظر فرهنگ‌سازی برای افزایش گرایش به مشاغل و رشته‌های مهارتی قابل توجه است، افزود: برگزاری جشنواره به همراه اعطای وام 40 میلیون تومانی انگیزه‌ها را بیشتر خواهد کرد، اگر چه این مبلغ اندک نمی‌تواند در بسیاری از زمینه‌ها فرصتی برای ایجاد شغل‌ باشد اما همین مبلغ قرض‌الحسنه مشکلات جوانان را در ابتدای تا حدودی حل می‌کند و سرمایه اولیه‌ خوبی برای آن‌ها محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه وام 40 میلیون تومانی قرض‌الحسنه را باید یک قدم مبارک در جهت توسعه گرایش به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و ایجاد انگیزه در میان افراد خلاق دانست، افزود: باید این اقدام سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای را اگر چه کوچک است، اما مثبت و امیدبخش ارزیابی کرد.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در افزایش توان ملی و تحقق حماسه اقتصادی تاثیربسزایی دارد که ورود هنرجویان به بازار کار از مهمترین ویژگی‌های این آموزش‌ها است، تاکید کرد: یکی از اصلی‌ترین راه‌های غلبه بر بیکاری افزایش مشاغل فنی و حرفه‌ای است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet