آغاز هفته وحدت
1395/03/11 14:06:56
سرویس سیاسی
کرد:

تشکیل شورای اسلامی عشایری در مجلس دهم پیگیری می‌شود

نماینده مردم خاش در مجلس معتقد است شوراهای اسلامی باعث ارتباط مسئولان با مردم می‌شود که بر این اساس عشایر به‌علت پراکندگی و عدم دسترسی در این حوزه مغفول مانده‌اند.
تشکیل شورای اسلامی عشایری در مجلس دهم پیگیری می‌شود نماینده مردم خاش در مجلس معتقد است شوراهای اسلامی باعث ارتباط مسئولان با مردم می‌شود که بر این اساس عشایر به‌علت پراکندگی و عدم دسترسی در این حوزه مغفول مانده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605102090576911.jpg تشکیل,شورای,اسلامی,عشایری,در,مجلس,دهم,پیگیری,می‌شود Icana

علی کرد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه برای تشکیل شوراهای اسلامی تعریف وجود 20 خانوار یا 100 نفر در قانون ذکر شده، گفت: امروز عشایر را جزء روستاها محسوب کرده و تدبیری برای جداسازی شوراهای روستایی از عشایری نشده است.

نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از آنجایی که عشایر در سطح کشور پراکنده هستند و ممکن است مربوط به روستایی نباشند، لازم است شورای مختص خود را نیز داشته باشند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه در مجلس دهم باید چاره ای برای عشایر و شورای مربوط به آنها اندیشیده شود، گفت: شورای عشایری باید جدا از شورای روستایی تعریف شود و وجود شورای عشایری از این لحاظ مهم است که ذات شورا پل ارتباطی میان مردم و مسئولان ایجاد می کند.

نماینده مردم خاش و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: قوانین شوراهای کشور کامل است اما باید ملاحظاتی در آن برای تمام اقشار کشور پهناورمان باشد تا گروهی از مردم ناخودآگاه مستثنی نشوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet