هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اکبریان مطرح کرد:

سفر دوره‌ای ظریف به شمال و شرق اروپا/توسعه روابط سیاسی و اقتصادی، دستور کار دستگاه دیپلماسی ایران

سرویس سیاسی
نماینده مردم کرج و آسارا در مجلس دهم گفت: ایران به دنبال گسترش روابط خود با دیگر کشورها است، تا از این طریق اقتصادی داخلی خود را تقویت کند، که این مسئله نیازمند سرمایه گذاری خارجی در داخل کشور است.
سه‌شنبه 11 خرداد 1395 ساعت 14:36
سفر دوره‌ای ظریف به شمال و شرق اروپا/توسعه روابط سیاسی و اقتصادی، دستور کار دستگاه دیپلماسی ایران نماینده مردم کرج و آسارا در مجلس دهم گفت: ایران به دنبال گسترش روابط خود با دیگر کشورها است، تا از این طریق اقتصادی داخلی خود را تقویت کند، که این مسئله نیازمند سرمایه گذاری خارجی در داخل کشور است. http://cdn.icana.ir/d/019/49232.jpg سفر,دوره‌ای,ظریف,به,شمال,و,شرق,اروپا/توسعه,روابط,سیاسی,و,اقتصادی،,دستور,کار,دستگاه,دیپلماسی,ایران Icana

عزیز اکبریان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر دوره ای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به چهار کشور اروپایی، گفت: قطعا دیپلماسی فرا منطقه ای وزارت خارجه در توسعه روابط سیاسی و اقتصادی ایران با کشورهای اروپایی بسیار تأثیرگذار است.

نماینده مردم کرج و آسارا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: سفر چهار روزه ظریف به چهار کشور شرق و شمال اروپا یعنی لهستان، فنلاند، سوئد و لتونی در حال انجام است،  این کشورها قطعا نقش به سزایی در اقتصاد اروپا داشته و می تواند شرکای خوبی برای جمهوری اسلامی تبدیل شوند.

وی با اعلام اینکه سفر وزیر امور خارجه به کشورهای اروپایی با هدف تحکیم و توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و منطقه ای انجام می شود، گفت: ایران به دنبال گسترش روابط خود با دیگر کشورها است، تا از این طریق اقتصادی داخلی خود را تقویت کند، که این مسئله نیازمند سرمایه گذاری خارجی در داخل کشور است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: خوشبختانه در شرایط پسابرجام، دستگاه دیپلماسی روند مثبتی را برای توسعه روابط تمام کشورهای آسیایی، منطقه ای، آفریقایی و اروپایی آغاز کرده و سفر به کشورهایی مانند لهستان، فنلاند، سوئد و لتونی می تواند تصویر ایجاد شده در اذهان و افکار عمومی این کشورها را تغییر دهد.

اکبریان با بیان اینکه توسعه روابط با دیگر کشورها با حفظ عزت و اقتدار جمهوری اسلامی باید در دستور کار قرار گیرد، گفت: قطعا این مذاکرات و تعاملات آثار مثبتی را برای عرصه بین المللی و رویکرد کشورها نسبت به ایران می گذارد.

بر اساس برنامه های اعلام شده، قرار است ظریف پس از لهستان، به کشورهای فنلاند، سوئد و لتونی نیز سفر کند؛ در این سفرها، 60 فعال اقتصادی به سرپرستی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، وزیر امور خارجه را همراهی می کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000