اربعین حسینی
1395/03/12 13:51:04
سرویس سیاسی
آزدیخواه:

خریدار آب سنگین ایران صرفا آمریکا نیست/ به‌دنبال گزینه‌های دیگر باشیم

نماینده مردم ملایر در مجلس معتقد است ایران نباید معطل آمریکایی‌ها بماند و می‌تواند آب سنگین خود را به کشورهای دیگری عرضه کرده و به فروش برساند.
خریدار آب سنگین ایران صرفا آمریکا نیست/ به‌دنبال گزینه‌های دیگر باشیم نماینده مردم ملایر در مجلس معتقد است ایران نباید معطل آمریکایی‌ها بماند و می‌تواند آب سنگین خود را به کشورهای دیگری عرضه کرده و به فروش برساند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104305140060.jpg خریدار,آب,سنگین,ایران,صرفا,آمریکا,نیست/,به‌دنبال,گزینه‌های,دیگر,باشیم Icana

احد آزادیخواه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه یکی از مفاد برجام فروش میزان معینی آب سنگین به کشورهای دیگر است، گفت: آب سنگین ایران از درصد خلوص بالایی برخوردار است که از این رو خریداران بسیاری در بین کشورهای قدرتمند دارد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در ادامه به قرارداد آمریکایی ها برای خرید آب سنگین ایران اشاره و بیان کرد: در جریان فروش آب سنگین بود که آمریکا سنگ اندازی در قسمت دیگری از ارتباطات بین المللی کرد و 2 میلیارد دلار از اموال ایران در خارج از کشور را بلوکه کرد لذا امروز مسئولان کشور باید در خصوص فروش این محصول استراتژیک به آمریکا دقت عمل داشته باشند.

وی افزود: از آنجایی که ممکن است آمریکایی ها هنگام پرداخت هزینه آب سنگین دبه کنند لازم است دقت نظر داشته و به طور کل تا تعیین تکلیف اموال ایران در موضوع 2 میلیارد دلار، از فروش آب سنگین به آمریکا صرف نظر کنیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه نباید هویت و سرمایه خود را در گروی خواست آمریکایی ها گذاشت، خاطرنشان کرد: بازار داغی در دنیا برای خرید آب سنگین ایران وجود دارد و صرفا آمریکا خریدار آن نیست لذا نباید معطل آمریکایی ها بمانیم تا دردسر جدیدی برای ما درست کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet