هدر اصلی
1395/03/15 10:51:52
سرویس سیاسی
جمالی در واکنش به اظهارات ضدایرانی رئیس جمهور ترکیه مطرح کرد:

اردوغان در توهم تشکیل امپراطوری عثمانی؛ دخالت سیاسی و عملی ترکیه در امور سوریه

نماینده مردم فسا در مجلس، با بیان اینکه در شرایط کنونی ترکیه از لحاظ عملیاتی و سیاسی به دنبال دخالت در امور سوریه است، گفت: متأسفانه اردوغان دچار یک توهم بزرگ شده و با اتکا به این مسئله به دنبال تشکیل امپراطوری عثمانی است.
اردوغان در توهم تشکیل امپراطوری عثمانی؛ دخالت سیاسی و عملی ترکیه در امور سوریه نماینده مردم فسا در مجلس، با بیان اینکه در شرایط کنونی ترکیه از لحاظ عملیاتی و سیاسی به دنبال دخالت در امور سوریه است، گفت: متأسفانه اردوغان دچار یک توهم بزرگ شده و با اتکا به این مسئله به دنبال تشکیل امپراطوری عثمانی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108385640448.jpg اردوغان,در,توهم,تشکیل,امپراطوری,عثمانی؛,دخالت,سیاسی,و,عملی,ترکیه,در,امور,سوریه Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات ضد ایرانی رئیس جمهور ترکیه درباره نقش ایران در کشتار مردم سوریه، گفت: متأسفانه اردوغان دچار یک توهم بزرگ شده و با اتکا به این مسئله به دنبال تشکیل امپراطوری عثمانی است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در شرایط کنونی ترکیه از لحاظ عملیاتی و سیاسی به دنبال دخالت در امور سوریه است، ادامه داد: مقامات این کشور از دیرباز دو منطقه موصل و کرکوک عراق را بخشی از خاک خود می دانستند و مسائل بسیاری در این رابطه رخ داده، همچنین ترکیه در چند سال اخیر حمایت ویژه ای را از داعش و گروه های تروریستی از جمله انتقال تروریست ها از خاک خود به عراق و سوریه انجام داده است.

وی تصریح کرد: دولت ترکیه در چهار سال اخیر از هیچ کمک تسلیحاتی، سیاسی و اقتصادی برای تقویت داعش و گروه های تروریستی دریغ نکرده و این کشور یکی از عوامل رشد این گروه های افراطی در منطقه هستند.

جمالی با اعلام اینکه اردوغان با تفکرات و روحیه گروه اخوان المسلمین وارد عرصه سیاست ترکیه شد، افزود: مقامات دولت ترکیه حتی به خود نیز رحم نکردند و در این مسیر حتی نجم الدین اردکان بنیان گذار حزب عدالت و توسعه را از سر راه برداشتند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در شرایط کنونی ترکیه درباره مسائل منطقه دارای یک اتحاد استراتژیک با رژیم صهیونیستی، آمریکا و فرانسه است، گفت: این کشورهای فرامنطقه ای از جمله فرانسه به دنبال حفظ نفوذ خود در منطقه هستند و متأسفانه اردوغان به طمع ورود ترکیه به اتحادیه اروپا، در زمین آن ها بازی می کند.

رئیس جمهور ترکیه با ادعای اینکه مبارزه با داعش بهانه‌ای بیش نیست، در سخنانی مغرضانه ایران را به کودک کشی در سوریه متهم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet