هدر اصلی
1395/03/12 11:47:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آشوری:

تثبیت روستانشینی، کاهش حاشیه نشینی و افزایش تولید را به دنبال دارد

نماینده بندرعباس در مجلس دهم گفت: صرفا نباید کارکرد مجلس دهم را به تصویب قوانین محدود کرد بلکه باید از طریق مشورت با بخش‌های مختلف جامعه که هدف اصلی از تصویب قوانین بوده‌اند، برای رفع آنها چاره‌جویی کرد.
تثبیت روستانشینی، کاهش حاشیه نشینی و افزایش تولید را به دنبال دارد نماینده بندرعباس در مجلس دهم گفت: صرفا نباید کارکرد مجلس دهم را به تصویب قوانین محدود کرد بلکه باید از طریق مشورت با بخش‌های مختلف جامعه که هدف اصلی از تصویب قوانین بوده‌اند، برای رفع آنها چاره‌جویی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103717668316.jpg تثبیت,روستانشینی،,کاهش,حاشیه,نشینی,و,افزایش,تولید,را,به,دنبال,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد آشوری تازیانی افزود: شکل‌گیری مجلس دهم با اولویت‌های اقتصادی و فرهنگی همراه شده و اولویت نمایندگان در این دوره توجه هر چه بیشتر به معیشت مردم، تقویت اعتبارات روستاها و مناطق محروم و میدان دادن به عرصه فرهنگ به منظور نقش‌آفرینی در عرصه‌های مختلف بخصوص در اصلاح رویه‌ها و رفتارهای اشتباه اجتماعی که مصرف‌گرایی را دامن می‌زند، خواهد بود.

وی با بیان اینکه اقتصاد پایه‌های توسعه هر کشور است و کنترل منابع مالی جامعه، هدایت نقدینگی به سوی تولید می شود،خاطرنشان کرد: کمک به رفع رکود و هدفمندکردن اجرای قوانینی نظیر مالیات بر ارزش افزوده و ... از اولویت‌های اقتصادی مجلس دهم است که به کمک دولت یازدهم برای تحقق آنها تلاش خواهیم کرد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با اشاره به اینکه قوانین خوبی در گذشته برای کمک به دولت‌ها به منظور ساماندهی اقتصادی کشور تدوین شده اما اجرای آنها با مجموعه‌ای ازمحدودیت‌ها و یا موانع مواجه بوده است، تصرحی کرد: صرفا نباید کارکرد مجلس دهم را به تصویب قوانین محدود کرد بلکه باید از طریق مشورت با بخش‌های مختلف جامعه که هدف اصلی از تصویب قوانین بوده‌اند، برای رفع آنها چاره‌جویی کرد.

آشوری با بیان این که حدود 30 درصد از مصوبات مجلس نهم اقتصادی بوده است، اظهار کرد: این مصوبات بستر خوبی برای تحول اقتصادی در کشور را فراهم کرده اما در حوزه اجرا با چالش‌هایی مواجه هستیم که باید در کمیسیون‌های تخصصی در مورد آنها بحث و راه نهایی برای عملیاتی ساختن آنها فراهم آید.

وی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی یک سر فصل خوب برای جهت‌گیری اقتصاد کشور است و باید با باور عمیق نسبت به این مسئله، مجموعه قوانین کارآمد و دقیقی را برای حمایت از تولید داخلی و ایجاد انگیزه میان مدیران برای حمایت از این بخش فراهم کرد تا بتوانیم با سرعت بیشتری از مشکلات فعلی عبور کنیم.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، ابوموسی و بندرخمیر در خانه ملت با بیان اینکه مجلس دهم باید بدنبال تقویت ارتباط با نخبگان جامعه برای تدوین قوانینی جامعه برای حل مشکلات مردم باشد، اضافه کرد: رکود حاکم بر اقتصاد جامعه سبب عدم احساس توفیقات دولت یازدهم شده و این در حالی است که ما شاهد تلاش‌های فراوان دولت یازدهم در این عرصه هستیم اما باید راهی یافت که با وجود حجم وسیع نقدینگی در جامعه، شاهد رونق اقتصادی در جامعه باشیم.

به گزارش ایسنا؛ آشوری در پایان یکی دیگر از وظایف مجلس دهم را سوق دادن تصویب طرح‌ها و لوایح به سمت و سوی حمایت از روستاها و مناطق محروم دانست و عنوان کرد: اگر روستانشینی را در کشور تثبت کنیم نه تنها تولید در این مناطق رونق می‌گیرد بلکه حاشیه نشینی در شهرها نیز کاهش می‌یابد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet