هدر اصلی
1395/03/12 16:16:59
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ذوالنور تشریح کرد؛

۳ راز اقتدار نظام در اندیشه امام/ولایت نبود، کشور دچار افول می‌شد

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تشریح سه عامل اقتدار کشور و نظام اسلامی در اندیشه امام خمینی (ره)، گفت: بعد از امام (ره) نیز اگر وجود ولایت‌فقیه نبود، نظام اسلامی دچار افول می‌شد.
۳ راز اقتدار نظام در اندیشه امام/ولایت نبود، کشور دچار افول می‌شد نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تشریح سه عامل اقتدار کشور و نظام اسلامی در اندیشه امام خمینی (ره)، گفت: بعد از امام (ره) نیز اگر وجود ولایت‌فقیه نبود، نظام اسلامی دچار افول می‌شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201603100716992831.jpg ۳,راز,اقتدار,نظام,در,اندیشه,امام/ولایت,نبود،,کشور,دچار,افول,می‌شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور با اشاره به سه نکته کلیدی مورد تأکید امام (ره) به عنوان رازهای اقتدار نظام جمهوری اسلامی، اظهار داشت: این سه نکته همواره به عنوان شاه‌بیت فرمایشات بنیانگذار انقلاب اسلامی مطرح بوده است.

وی اتکا به خداوند و اعتماد به وعده‌های او را نخستین نکته مورد تأکید امام در موضوع اقتدار عنوان کرد و گفت: در فرمایشات امام (ره)، مسئله تکیه به خداوند و توکل بر او به کرات دیده می‌شود و این به عنوان یک آموزه توحیدی، امروز نیز برای ما مطرح است.

ذوالنور با اشاره به دومین نکته مورد تأکید امام (ره)، گفت: تکیه بر مردم با توجه به ایمان و معنویت، نکته دیگری بوده است که امام (ره) همواره بر روی آن تأکید می‌کردند و با تعابیری مانند «ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد» این نکته را گوشزد کرده‌اند؛ البته باید توجه داشت که موضوع تکیه به خداوند و تکیه بر مردم در جامعه اسلامی و ایمانی هر دو با هم مرتبط است و منافاتی با هم ندارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، وحدت و انسجام را سومین راز اقتدار نظام و کشور از دیدگاه امام (ره) توصیف کرد و اظهار داشت: امام (ره) همواره بر روی وحدت کلمه به ویژه در میان مسئولان تاکید داشتند و آن را رمز پیروزی در گذشته و رمز بقای انقلاب در آینده دانستند.

ذوالنور ادامه داد: اگر این سه نکته مورد تأکید امام (ره) را امروز هم سرلوحه قرار دهیم و بر آنها اصرار کنیم، طبیعی است در جامعه دینی که ولایت را محور قرار داده است و آن را حبل‌المتین الهی می‌داند، اقتدار آن جامعه تقویت خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به دو عامل انحطاط جامعه اسلامی در نگاه امام (ره)، گفت: نبودن امام عادل در جامعه و یا جدا شدن جامعه از امام حق، دو آسیب و عامل انحطاط جامعه اسلامی در اندیشه امام (ره) است؛ در اندیشه امام (ره) هر جا که جامعه پشت سر رهبری عادل و شایسته حرکت کرده و وحدت را لحاظ کنند، تعالی و شکوفایی در آن جامعه مشهود خواهد بود.

به گزارش مهر؛ نماینده مردم قم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: همان‌گونه که قبل از انقلاب وجود امام خمینی (ره) و حرکت ملت پشت سر ایشان باعث پیروزی انقلاب و تداوم آن شد، بعد از امام (ره) نیز اگر وجود ولایت‌فقیه نبود، نظام اسلامی دچار افول می‌شد./
پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet