اربعین حسینی
1395/03/15 14:24:07
سرویس سیاسی
جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد:

ضرورت استقلال عمل روس‌ها از کشورهای غربی در احداث نیروگاه اتمی در ایران/خاطره تلخ ایران از روسیه در زمان احداث اولین نیروگاه اتمی بوشهر

نماینده مردم رشت در مجلس معتقد است روسیه باید با استقلال عمل کامل در زمینه احداث نیروگاه‌های دوم و سوم بوشهر با ایران همکاری کند تا شاهد تکرار مشکلات احداث نخستین نیروگاه اتمی بوشهر نباشیم.
ضرورت استقلال عمل روس‌ها از کشورهای غربی در احداث نیروگاه اتمی در ایران/خاطره تلخ ایران از روسیه در زمان احداث اولین نیروگاه اتمی بوشهر نماینده مردم رشت در مجلس معتقد است روسیه باید با استقلال عمل کامل در زمینه احداث نیروگاه‌های دوم و سوم بوشهر با ایران همکاری کند تا شاهد تکرار مشکلات احداث نخستین نیروگاه اتمی بوشهر نباشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/44166.jpg ضرورت,استقلال,عمل,روس‌ها,از,کشورهای,غربی,در,احداث,نیروگاه,اتمی,در,ایران/خاطره,تلخ,ایران,از,روسیه,در,زمان,احداث,اولین,نیروگاه,اتمی,بوشهر Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه پیش از تصویب برجام احداث نیروگاه بوشهر با همکاری روس‌ها در دست اقدام بود، گفت: در آن زمان به علت کارشکنی‌های غرب تأخیر زیادی در ساخت این نیروگاه افتاد که منجر به وارد آمدن خساراتی برای ما شد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: امروز بعد از تصویب برجام پروژه احداث نیروگاه اتمی بوشهر دو و سه را در دست اقدام داریم که آن نیز با همکاری روسیه است.

وی در ادامه با بیان اینکه عدم استقلال کامل روسیه در زمان احداث اولین نیروگاه اتمی بوشهر از خاطرات تلخ پیش از برجام است، گفت: ما انتظار داشتیم روس ها حتی در زمان پیش از تصویب برجام با استقلال عمل بیشتری نسبت به غرب عمل کند که اینگونه نشد و قسمت اعظم کار نیروگاه به دست دانشمندان خود ما انجام شد لذا امروز انتظار داریم بعد از تصویب برجام روس ها همکاری خیلی بهتری نسبت به قبل برای احداث نیروگاه ها داشته باشند.

جعفرزاده ایمنی آبادی جعفرزاده ایمنی آبادی3406759/9/2014 11:29:35 AMhttp://media.icana.ir/Image/2014/09/79109_Thum.jpg
جعفرزاده ایمنی آبادی

جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد: شرق و غرب به هر بهانه ای قصد گرفتن امتیاز از کشور ما را دارند اما با این حال ما سعی داریم به پیشرفت های خود در حوزه انرژی صلح آمیز هسته ای ادامه داده و تا حد امکان آن را بومی سازی کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: تا پیش از بومی سازی کامل نیاز داریم با برخی کشورها برای احداث نیروگاه اتمی همکاری کنیم که بر این اساس روسیه از مهم ترین کشورهای دوست در این زمینه است لذا تا زمانی که به بومی سازی کامل دست پیدا کنیم لازم است با این کشورها همکاری داشته باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet