خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1395/03/15 09:22:48
سرویس سیاسی
تجری:

شرکت روس‌اتم جایگزین آمریکا برای فروش آب سنگین شود

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس معتقد است به دلیل پیشرفت فزاینده در حوزه هسته‌ای قدرت‌های بزرگ دنیا به دنبال خریداری محصولات هسته‌ای‌ ایرانی هستند که ایران باید بهترین مشتری را در این زمینه انتخاب کند.
شرکت روس‌اتم جایگزین آمریکا برای فروش آب سنگین شود نماینده مردم قصرشیرین در مجلس معتقد است به دلیل پیشرفت فزاینده در حوزه هسته‌ای قدرت‌های بزرگ دنیا به دنبال خریداری محصولات هسته‌ای‌ ایرانی هستند که ایران باید بهترین مشتری را در این زمینه انتخاب کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201604104198037910.jpg شرکت,روس‌اتم,جایگزین,آمریکا,برای,فروش,آب,سنگین,شود Icana

فرهاد تجری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تلاش روس‌ها برای خرید آب سنگین مازاد ایران گفت: به واسطه حضور دانشمندان جوان در حوزه علوم نوین توانسته ایم به خوداتکایی رسیده و در زمینه انرژی هسته ای نیز به پیشرفت های خوبی دست پیدا کنیم که امروز دنیا قصد استفاده از تکنولوژی ما را دارد.

نماینده مردم قصرشیرین و سرپل‌ذهاب در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از آنجایی که آب سنگین تولیدی کشور ما از درصد خلوص بالایی برخوردار بوده و استاندارد است کشورهای زیادی خواستار خریداری این محصول استراتژیک ایرانی هستند.

وی افزود: پیش از این آمریکا طی معامله ای قصد داشت مازاد آب سنگین ایران را خریداری کند اما به علت مشکلاتی که خود در زمینه بلوکه کردن 2 میلیارد دلار اموال ایران به وجود آورد، مسئولان ایرانی دیگر اعتمادی به آنها برای فروش آب سنگین ندارند.

نماینده مردم قصرشیرین و سرپل‌ذهاب در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امروز خریداران زیادی در سطح دنیا وجود دارند که قصد خرید آب سنگین ما را دارند و نمونه آن پیشنهاد اخیر شرکت روس اتم است که طبق گفته مسئولان روند خوبی را نیز در پیش دارد لذا لازم است با منتفی دانستن فروش آب سنگین به آمریکا با کشورهای دیگر وارد معامله شویم.

به گزارش خانه ملت، رئیس سازمان انرژی اتمی اخیرا از ایجاد زمینه های لازم برای تولید ایزوتوپ‌های پایدار با همکاری روسیه در فردو خبر داده و گفته است مذاکرات با روس ها برای فروش مازاد آب سنگین نیز به خوبی پیش می رود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet