هدر اصلی
1395/03/13 10:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

ایران و روسیه تفاهم نامه های همکاری فناوری امضا کردند

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه در مسکو دو تفاهم نامه همکاری در عرصه های فناوری امضا کردند.
ایران و روسیه تفاهم نامه های همکاری فناوری امضا کردند سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و دیمیتری راگوزین معاون نخست وزیر روسیه در مسکو دو تفاهم نامه همکاری در عرصه های فناوری امضا کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/45402.jpg ,ایران,و,روسیه,تفاهم,نامه,های,همکاری,فناوری,امضا,کردند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ این تفاهم نامه ها که در جریان سفر هیات علمی و فناوری ایران به ریاست معاون رییس جمهوری و برگزاری سومین دور نشست کمیسیون عالی همکاری های فناوری دو کشور امضا شد، زمینه های همکاری های تهران و مسکو را در این حوزه افزایش می دهد.

بنا به اعلام امروز (پنجشنبه) بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو، در دیدار معاون رییس جمهوری و معاون نخست وزیر روسیه زمینه های نو برای توسعه همکاری ها با توجه به دستاوردهای همکاری های کنونی بررسی شد.

همچنین در دیدارهای جداگانه ستاری با آندره فورسنکو دستیار علمی رییس جمهوری روسیه و سرگئی چمیزوف رییس شرکت «روس تک» در باره گسترش همکاری ها در حوزه های مختلف گفت وگو شد.

در جریان سفر هیات ایرانی به روسیه دیروز نشست کمیسیون عالی همکاری‌های فناوری ایران و روسیه به ریاست ستاری و راگوزین برگزار شد.

براساس چند دور نشست ها و مذاکرات علمی و فناوری برگزار شده بین ایران و روسیه در دو سال گذشته، 40 پروژه برای اجرا تعریف شده که در نشست هیات های دو کشور در ساختمان نخست وزیری روسیه، روند عملیاتی شدن بخش دیگری از طرح ها بررسی شد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری سال 1393 در سفر نخست خود به مسکو، پیشنهاد کرد راهکار کمیسیون عالی برای پیگیری، راهبری، مدیریت و رفع موانع همکاری های فناوری ایجاد شود که مورد استقبال طرف روسی قرار گرفت.

در نتیجه این سفر کمیسیون عالی همکاری های فناوری تشکیل شد که نخستین جلسه آن مرداد سال 1394 به ریاست ستاری و راگوزین در مسکو تشکیل شد.

نانو و بیو تکنولوژی، تجهیزات پزشکی، درمان بیماری های صعب العلاج، علوم شناختی، روابط دانشگاهی و حوزه های مشابه از جمله محورهای همکاری ایران و روسیه در این عرصه اعلام شده است.

به گزارش ایرنا؛ ستاری و هیات همراه پس از یک سفر دو روزه بامداد پنجشنبه مسکو را ترک کردند.

انتهای پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet