اربعین حسینی
1395/03/13 13:06:06
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسن عسگری رضوی:

رهنمودهای امام خمینی(ره) چراغ راه جهان اسلام است

یک تحلیل گر صاحب نام و استاد ارشد دانشگاه پنجاب پاکستان معتقد است حرکت در مسیر رهنمودهای امام خمینی (ره) نه تنها راه تقویت وحدت میان امت اسلامی است، بلکه این رهنمودها چراغ راهی برای پیشرفت کشورهای مسلمان در زمینه علوم و فناوری های روز است.
رهنمودهای امام خمینی(ره) چراغ راه جهان اسلام است یک تحلیل گر صاحب نام و استاد ارشد دانشگاه پنجاب پاکستان معتقد است حرکت در مسیر رهنمودهای امام خمینی (ره) نه تنها راه تقویت وحدت میان امت اسلامی است، بلکه این رهنمودها چراغ راهی برای پیشرفت کشورهای مسلمان در زمینه علوم و فناوری های روز است. https://cdn.icana.ir/d/019/70630.jpg رهنمودهای,امام,خمینی(ره),چراغ,راه,جهان,اسلام,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسن عسگری رضوی گفت: امام خمینی (ره) معمار اصلی انقلاب اسلامی در ایران بود؛ انقلابی که نه تنها یک تحول عظیم در ایران ایجاد کرد بلکه رویدادی الهام بخش به صدها میلیون مسلمان و حتی غیرمسلمان در فراسوی مرزهای ایران صرف نظر از مذهب، قومیت و ملیت آنها است.

وی افزود، بنیانگدار انقلاب اسلامی ایران اگرچه سال ها پیش رحلت کرده است، اما همچنان به عنوان نماد بزرگ وحدت و مقاومت در برابر نفوذ غربی ها در جوامع مسلمان در سطح جهانی مطرح است و جنبه های انسانی و اخلاقی، همواره از مهم ترین و بارزترین بخش های رهنمودها و آموزه های اسلامی این رهبر بزرگ مسلمانان جهان بوده است.

این استاد برجسته دانشگاه پاکستان امام خمینی (ره) را شخصیتی متعلق به تمام بشریت و راهکاری برای حل مشکلات و مسائلی دانست که مردم بسیاری از نقاط جهان امروز به آن مواجه هستند. اندیشه های امام خمینی نیازمند مطالعه است و جای کار فراوان دارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از تحولات عظیم سیاسی جهان اسلام درجهت فاصله گرفتن از نظام های سلطه و دیکتاتوری، الهام گرفته از اندیشه های معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران هستند اما دولت های برخی کشورهای مسلمان که پیروی از اصول اسلام را برنمی تابند و آن را مغایر منافع شخصی حاکمان می دانند، تلاش می کنند تا در برابر موج عظیم جنبش های مردمی و سیاسی سرچشمه گرفته از رهنمودها و ایده های امام خمینی مقاومت کنند.

به گزارش ایرنا؛ این استاد ارشد دانشگاه پنجاب پاکستان معتقد است که اندیشه های امام خمینی (ره) به عنوان یک شخصیت عظیم سیاسی، اخلاقی و دینی که از مقبولیت بسیار بالایی در سطح جهان برخوردار است، باید به صورت کتاب های مدون در دانشگاه ها تدریس شود.

انتهای پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet