هدر اصلی
1395/03/13 13:47:57
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده ولی فقیه در هندوستان:

امام خمینی(ره)بزرگترین عالم دینی در عصر غیبت حضرت ولی عصر(عج ) بود

نماینده ولی فقیه در هندوستان ،امام خمینی (ره ) را بزرگترین عالم دینی در عصر غیبت حضرت ولی عصر(عج) دانست و تصریح کرد در تمامی این دوران رهبر و شخصیتی به جامعیت ایشان سراغ نداریم .
امام خمینی(ره)بزرگترین عالم دینی در عصر غیبت حضرت ولی عصر(عج ) بود نماینده ولی فقیه در هندوستان ،امام خمینی (ره ) را بزرگترین عالم دینی در عصر غیبت حضرت ولی عصر(عج) دانست و تصریح کرد در تمامی این دوران رهبر و شخصیتی به جامعیت ایشان سراغ نداریم . https://cdn.icana.ir/d/019/121869.jpg امام,خمینی(ره)بزرگترین,عالم,دینی,در,عصر,غیبت,حضرت,ولی,عصر(عج,),بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حجت الاسلام مهدی مهدوی پور در مراسمی که بمناسبت بیست و هفتمین سال ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی در 'پنجه شریف' دهلی برگزار شد خاطرنشان کرد امام راحل یک عالم دینی ،فیلسوف،سیاستمدار، روانشناس،تاریخ دان و عارف بود.
وی تصریح کرد مردم عمل به فرامین امام راحل را یک حجت شرعی می دانستند و به همین دلیل از جان و دل به توصیه های ایشان گوش می دادند.
نماینده ولی فقیه در هندوستان امام خمینی(ره) را یک مبلغ نمونه و رهبری بی نظیر دانست و تصریح کرد ایشان در کنار تبلیغ زبانی به صورت عملی نیز برای تبلیغ اسلام قیام کردند.
وی خاطرنشان کرد بنیانگذار جمهوری اسلامی معتقد بودند که تبلیغ زبانی تا اندازه ای می تواند مشکلات رارفع کند و از جایی باید تبلیغ و قیام عملی انجام داد.
حجت الاسلام مهدوی پور در ادامه با اشاره به انتشار کتاب ولایت فقیه امام راحل خاطرنشان کرد ایشان چون به باورهای الهی اعتقاد داشتند، به تنهایی در مقابل رژیم شاه که توسط قدرت های بزرگ حمایت می شد، ایستادگی و انقلاب را به پیروزی رساندند.
وی، با اشاره به رهبری بی نظیر امام راحل در دوران جنگ تحمیلی خاطرنشان کرد وقتی صدام با حمایت بیسیاری از کشورها به ایران حمله کرد ،ایشان این اقدام را بمنزله انداختن یک سنگ ، تعبیر کردند.
نماینده ولی فقیه در هندوستان درادامه با اشاره به نامه امام راحل به گورباچف گفت:ایشان در این نامه از بین رفتن کمونیست را پیش بینی کردند.
وی با اشاره به گوشه های از زندگی عرفانی ،سیاسی و دینی امام راحل خاطرنشان کرد زندگی ایشان بعد از ائمه ،بهترین الگو برای مسلمانان است .
حجت الاسلام مهدوی پور با بیان اینکه امام در برابر جریان های انحرافی با قاطعیت ایستادگی می کردند،گفت علما و مبلغان نباید در مقابل جریان های انحرافی سکوت کنند،بلکه باید ماهیت این جریان های انحرافی را برای مردم روشن کنند.
وی با اشاره به استقبال و بدرقه میلیونی مردم از امام خمینی (ره )خاطرنشان کرد ایشان هم اکنون میلیون ها علاقمند در کشورهای مختلف دارد.
نماینده ولی فقیه در هندوستان درادامه با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان ،مبلغان و مردم را به تلاوت قرآن،برگزاری جلسات آموزش قرآن و بهره گیری از این ماه فراخواند.
به گزارش ایرنا؛ همایش 'یاد امام خمینی ' چهارشنبه شب با حضور علما، روحانیون ، شخصیت های برجسته و مردم در آستانه بیست و هفتمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی در 'پنجه شریف' دهلی نو برگزار شد.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet