هدر اصلی
1395/03/13 14:53:54
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آیت‌الله تسخیری:

بهترین تاکید امام (ره) مسئله بیدار شدن امت اسلامی بود

مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: بهترین تاکید امام(ره) و رهبر معظم انقلاب، مسئله آگاهی بخشی و بیدار شدن امت اسلامی است.
بهترین تاکید امام (ره) مسئله بیدار شدن امت اسلامی بود مشاور عالی مقام معظم رهبری گفت: بهترین تاکید امام(ره) و رهبر معظم انقلاب، مسئله آگاهی بخشی و بیدار شدن امت اسلامی است. https://cdn.icana.ir/d/019/31013.jpg بهترین,تاکید,امام,(ره),مسئله,بیدار,شدن,امت,اسلامی,بود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ آیت‌الله محمدعلی تسخیری مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام در همایش بین‌المللی "امام خمینی(ره) و امت اسلامی" با اشاره به ویژگی‌های ممتاز و برجسته شخصیتی حضرت امام(ره) اظهار داشت: یکی از مهمترین ویژگی‌های امام(ره) که واقعا جهان را تکان داد و همه تئوری‌های جهانیان را باطل کرد، در "بعد علمی و فقهی امام(ره)" نهفته است، ایشان عالم فقیه و عارفی بود که شناخت کافی از مقاصد شریعت داشت.
 
وی ادامه داد: بُعد دوم شخصیتی امام خمینی(ره)، بُعد عرفانی ایشان بود؛ به طوری که در درجات عرفان، بلند مرتبه بوده و از انوار آسمانی ملهم می‌شد. امام(ره) شخصیت والای خود را در سایه این بعد پرورش داد.
 
رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان این‌که «امام خمینی(ره) به تکلیف عمل می‌کرد و مطمئن بود نتیجه هر چه باشد به صلاح امت اسلام است» افزود: ایشان در "بُعد عقلی"، فلیسوفی تمام عیار و به عنوان آخرین فلاسفه تاریخ همچون فارابی، ابن سینا و ملاصدرا بود. ایشان در زمینه‌های عقلی، پژوهشگر بزرگی بود که کسی به سطح او نمی‌رسید.
 
آیت‌الله تسخیری بُعد تحلیلی امام(ره) را از ابعاد مهم شخصیتی ایشان در تحلیل واقعیت‌های تاریخ عنوان کرد و گفت: ایجاد مقاومت اسلامی در فلسطین و لبنان با تاثیر اندیشه‌های امام بود و باعث شد نهضت انتفاضه به دستاوردهای بزرگی برسد، تنها در یک نقطه و یک روز مقاومت لبنان 35 تانک اسرائیل را منهدم کرد و هیمنه پوشالی این رژیم شکسته شد.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام تصریح کرد: بهترین تاکید امام(ره) و رهبر معظم انقلاب، مسئله آگاهی بخشی و بیدار شدن امت اسلامی است، چرا که به اعتقاد امام خمینی(ره) این بیداری معجزه ایجاد کرده و تحولی عظیم در دنیا به وجود می‌آورد.
 
انتهای پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet