هدر اصلی
1395/03/14 12:18:53
سرویس سیاسی
نقوی حسینی با اشاره به سالروز قیام تاریخی 15 خرداد:

اوج حرکت تاریخی 15 خرداد در شهرستان‌های ورامین و پیشوا بود/قیام کنندگان سال 42 شاگردان واقعی مکتب امام (ره) و انقلاب بودند

نقوی حسینی با بیان اینکه قیام کنندگان سال ۴۲ شاگردان واقعی مکتب امام (ره) و انقلاب بودند،گفت:اوج این حرکت تاریخی را باید در شهرستان های ورامین و پیشوا جستجو کرد.
اوج حرکت تاریخی 15 خرداد در شهرستان‌های ورامین و پیشوا بود/قیام کنندگان سال 42 شاگردان واقعی مکتب امام (ره) و انقلاب بودند نقوی حسینی با بیان اینکه قیام کنندگان سال 42 شاگردان واقعی مکتب امام (ره) و انقلاب بودند،گفت:اوج این حرکت تاریخی را باید در شهرستان های ورامین و پیشوا جستجو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/42817.jpg اوج,حرکت,تاریخی,15,خرداد,در,شهرستان‌های,ورامین,و,پیشوا,بود/قیام,کنندگان,سال,42,شاگردان,واقعی,مکتب,امام,(ره),و,انقلاب,بودند Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرا رسیدن سالروز قیام تاریخی 15 خرداد  در تشریح فضای سیاسی اآن دوران گفت: 15 خرداد سال 42 نقطه عطفی در مبارزه تاریخی ملت ایران علیه وابستگی به استکبار است که به نوعی نقطه آغاز پیروزی حتمی انقلاب اسلامی نیز تلقی می شود.

نماینده مردم ورامین  در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:فضای سیاسی کشور در در آن سال تحت فشار و خفقان زیادی بود و با وجود اجرای سیاست های اصلاح ارضی هیچ گروه و فردی حق مخالفت با این تصمیم دربار پهلوی را نداشت.

وی ادامه داد: محمدرضا پهلوی در کنار اجرای سیاست اصلاح ارضی در جهت عوام فریبی اعلام کرد که به قشر کشاورز و ضعیف جامعه زمین می دهد که این وعده نیز نتوانست خشم و مخالفت ملت ایران را از بین ببرد و یا حتی کاهش دهد.

دستگیری رهبر انقلاب اسلامی خط قرمز ملت ایران بود که پهلوی از آن عبور کرد

نقوی حسینی در ادامه با اشاره به دستگیری امام خمینی (ره) به دلیل انتقاد به عملکرد دربار و سیاست اصلاح ارضی گفت:با دستگیری امام خمینی(ره) موجی از اعتراض و ناراحتی میان ملت و طبقات مختلف مردم ایجاد شد  اما اوج این حرکت تاریخی را باید در شهرستان های ورامین و پیشوا جستجو کرد.

وی ادامه داد: مردم این مناطق با شنیدن خبر دستگیری  با پوشیدن کفن و برای اعلام حمایت از مرجع و مقتدای خود، به سمت تهران حرکت کرده و در این راه خون  تعدادی از بهترین جوانان کشور در راه امام و انقلاب ریخته شد.

نقوی حسینی با بیان اینکه قیام کنندگان سال 42 شاگردان واقعی مکتب امام (ره) و انقلاب بودند گفت:مردم این دیار همواره در دفاع از ارزش های اسلامی پیشگام بوده اند و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز به حرکت تاریخ ساز خود در هشت سال دفاع مقدس و برهه های گوناگون ادامه داده و می دهند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet