هفته دفاع مقدس
1395/03/16 09:28:21
سرویس سیاسی
کریمی قدوسی مطرح کرد:

روسیه، اولویت نخست ایران برای فروش آب سنگین/کارنامه مثبت مسکو در تبادل اورانیوم با ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، گفت: خوشبختانه روابط ایران و روسیه در سطح بسیار مثبت و مطلوبی قرار دارد و مسکو در بحث تبادل اورانیوم غنی شده با اورانیوم طبیعی بسیار خوب عمل کرد و با توجه به این مسئله، روسیه می تواند خریدار مناسبی برای خرید محصول آب سنگین ایران باشد.
روسیه، اولویت نخست ایران برای فروش آب سنگین/کارنامه مثبت مسکو در تبادل اورانیوم با ایران عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، گفت: خوشبختانه روابط ایران و روسیه در سطح بسیار مثبت و مطلوبی قرار دارد و مسکو در بحث تبادل اورانیوم غنی شده با اورانیوم طبیعی بسیار خوب عمل کرد و با توجه به این مسئله، روسیه می تواند خریدار مناسبی برای خرید محصول آب سنگین ایران باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/43086.jpg روسیه،,اولویت,نخست,ایران,برای,فروش,آب,سنگین/کارنامه,مثبت,مسکو,در,تبادل,اورانیوم,با,ایران Icana

جواد کریمی قدوسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تمایل روسیه برای خرید بخشی از محصول آب سنگین تولید شده در ایران، گفت: به طور حتم روسیه در شرایط کنونی گزینه مناسبی برای فروش آب سنگین است و قطعا فروش این محصول استراتژیک به روسیه نسبت به دیگر کشورها مانند آمریکا باید در اولویت قرار گیرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: خوشبختانه روابط ایران و روسیه در سطح بسیار مثبت و مطلوبی قرار دارد و مسکو در بحث تبادل اورانیوم غنی شده با اورانیوم طبیعی بسیار خوب عمل کرد و با توجه به این مسئله، روسیه می تواند خریدار مناسبی برای خرید محصول آب سنگین ایران باشد.

وی افزود: در توافق هسته ای، هیچ تأکیدی بر فروش آب سنگین به آمریکا نشده و جمهوری اسلامی می تواند این محصول استراتژیک به هر کشوری بفروشد، از طرف دیگر بر اساس برجام ایران باید میزان آب سنگین خود را تا 130 تن کاهش دهد، به همین جهت کشورهای دیگری نیز خواهان خرید آب سنگین از ایران هستند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه آب سنگین ایران باید به قیمت روز بازارهای جهانی به فروش برسد، تصریح کرد: قیمت تمامی این محصولات با هر نوع خلوص در بازارهای جهانی به صورت رسمی موجود است و ما نباید این محصول استراتژیک را با قیمت نازل بفروش برسانیم.

ولادیمیر ورونکوف فرستاده روسیه در سازمان های بین المللی در مصاحبه ای تاکید کرد که شرکت روس اتم امکان خریداری آب سنگین از ایران را مورد بررسی قرار می دهد. تا این تاریخ، آمریکایی ها بخش قابل توجهی از آب سنگین ایران را خریداری کرده‌اند. علاوه بر این، روس اتم نیز درباره این مساله در حال فکر کردن است و احتمالا همین مسیر را دنبال خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet