هدر اصلی
1395/03/22 10:14:00
سرویس فرهنگی
عارف:

جایگاه ممتاز علمی ایران در زندگی مردم تأثیری نداشته است/ لزوم عینی‌کردن علم در سطح جامعه

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر ضرورت عینی‌سازی جایگاه ممتاز علمی ایران در زندگی مردم، تصریح کرد: ایران در بخش تولید علم جزو ۲۰ کشور نخست دنیاست اما مردم نیز باید آثار چنین جایگاهی را در زندگی خود ببینند.
جایگاه ممتاز علمی ایران در زندگی مردم تأثیری نداشته است/ لزوم عینی‌کردن علم در سطح جامعه نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر ضرورت عینی‌سازی جایگاه ممتاز علمی ایران در زندگی مردم، تصریح کرد: ایران در بخش تولید علم جزو 20 کشور نخست دنیاست اما مردم نیز باید آثار چنین جایگاهی را در زندگی خود ببینند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109652629282.jpg جایگاه,ممتاز,علمی,ایران,در,زندگی,مردم,تأثیری,نداشته,است/,لزوم,عینی‌کردن,علم,در,سطح,جامعه Icana

محمدرضا عارف درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت دستیابی به سهم 50 درصدی شرکت‌های دانش‌بنیان از تولید ناخالص ملی، گفت: دستیابی به این سهم 50 درصدی جزو سیاست‌های کلی کشور است و با دقت در بندهای سیاست‌های کلی علم و فناوری، متوجه می‌شویم که جهت‌گیری اصلی در این سند به سمت افزایش درصد اقتصاد دانش‌بنیان از تولید ناخالص ملی با راهکار تبدیل علم به ثروت است؛ ضمن آنکه این مسئله جزو مطالبات مقام معظم رهبری نیز بوده و بارها به آن اشاره کرده‌اند.

لزوم عینی کردن جایگاه علم در زندگی مردم

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران در بخش تولید علم -به مفهوم تولید مقاله- جزو 20 کشور نخست دنیا قرار دارد اما مردم نیز باید آثار چنین جایگاهی را در زندگی خود ببینند در حالیکه در حال حاضر  مشخص نیست؛ بنابراین این علم باید به صنعت، فناوری و ثروت تبدیل شود.

وی اضافه کرد: در سیاستهای کلی کشور، عینی کردن جایگاه علم در زندگی مردم و اقتصاد دانش‌بنیان به‌عنوان مسیر اصلی پیش‌بینی شده است که خوشبختانه معاونت علمی ریاست‌جمهوری اقدامات خوبی را در این زمینه انجام داده اما کافی نیست؛ بنابراین مجلس دهم به ویژه کمیسیون‌های آموزش و تحقیقات و اقتصاد باید ورود جدی‌تری به این مسئله داشته باشد.

عارف تاکید کرد: باید به طور جدی بحث دانش‌بنیانی را در اقتصاد دنبال کرد چراکه علاوه بر کمک به حل مسئله اشتغال و بیکاری به طی شدن مسیر رشد 8 درصدی یاری می‌رساند.

نگاه علمی و فناورانه به اقتصاد؛ یکی از راههای نیل به اقتصاد مقاومتی

وی با بیان اینکه برای افزایش سهم شرکت‌های دانش‌بنیان از تولید ناخالص ملی باید احکام برنامه ششم توسعه را جدی گرفت،توضیح داد: نکته دیگر مبنا قرار دادن سیاست‌های 24 گانه اقتصاد مقاومتی است چراکه گام مهمی در دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان محسوب می‌شود و سهم بیشتری از آنچه تاکنون نصیب‌مان شده -که متاسفانه عدد بسیار پائینی است- حاصل خواهد شد.

نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: خوشبختانه اولویت اصلی کشور اقتصاد مقاومتی است و یکی از راههای نیل به این اقتصاد مقاومتی نگاه علمی و فناورانه به اقتصاد است که به امید خدا تحقق پیدا می کند./    

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet