هدر اصلی
1395/03/17 10:26:00
سرویس اقتصادی
امینی فرد:

صنایع دستی سوزن دوزی نیازمند ساماندهی صادراتی/بیشترین کارگاه های خانگی صنایع دستی متعلق به ایرانشهر است

نماینده مردم ایرانشهر،سرباز، دلگان، فنوج درمجلس با بیان اینکه صنایع دستی سوزن دوزی نیازمند ثبت جهانی است،گفت:بالاترین کارگاه خانگی صنایع دستی متعلق به ایرانشهر است،اما ساماندهی صادراتی در این راستا عملیاتی نشده است.
صنایع دستی سوزن دوزی نیازمند ساماندهی صادراتی/بیشترین کارگاه های خانگی صنایع دستی متعلق به ایرانشهر است نماینده مردم ایرانشهر،سرباز، دلگان، فنوج درمجلس با بیان اینکه صنایع دستی سوزن دوزی نیازمند ثبت جهانی است،گفت:بالاترین کارگاه خانگی صنایع دستی متعلق به ایرانشهر است،اما ساماندهی صادراتی در این راستا عملیاتی نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/27001.jpg صنایع,دستی,سوزن,دوزی,نیازمند,ساماندهی,صادراتی/بیشترین,کارگاه,های,خانگی,صنایع,دستی,متعلق,به,ایرانشهر,است, Icana

نعیم امینی فرد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره صادرات محصولات صنایع دستی،گفت:متاسفانه ساماندهی مناسبی برای صادرات صنایع دستی از جمله سوزن دوزی که بالغ بر 150 هزار زن بلوچ در راستای کارگاه های خانگی فعالیت  دارند، لحاظ نمی شود و از همین رو با توجه به این که این صنعت مولد که علاوه بر هنری بودن توجیه اقتصادی نیز دارد،می توان با  یک مدیرت صحیح  محصولات تولیدی را  به ریل صادرات  فرستاد.

 

صنایع دستی سوزن دوزی نیازمند ساماندهی صادراتی است

نماینده مردم ایرانشهر،سرباز، دلگان، فنوج، بخش های بنت، لاشار، آشار و آهوران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صنایع دستی سوزن دوزی نیازمند ساماندهی صادراتی است،تصریح کرد:صادرات صنایع دستی با توجه مرزی بودن این حوزه انتخابیه نیازمند برند  اختصاصی  است.

وی ادامه داد:صنایع دستی ایرانشهر با توجه به مشتریان داخلی و  خارجی که دارند می تواند برای اقتصاد این حوزه انتخابیه مثمرثمر باشد و این در حالی است که ایرانشهر در راستای صنعت سفالگری با توجه به ثبت برندملی می تواند با رعایت  استاندارهای بین المللی در ریل صادرات  قرار بگیرد.

نماینده مردم ایرانشهردر مجلس،تصریح کرد:صنایع دستی سوزن دوزی نیازمند ساماندهی صادراتی است؛بنابراین برای صادرات صنایع دستی ایرانشهر در بازارجهانی نیازمند برند اختصاصی هستیم تا این محصولات با  کیفیت بالا در بازار جهانی عرضه شوند.

 

خرمای ایرانشهر نیازمند برنامه ریزی صادراتی

وی همچنین  درباره خرید تضمینی خرمای صادراتی  ایرانشهر،تصریح کرد:با توجه به صادراتی بودن خرمای ایرانشهر باید خرید تضمینی برای  این محصول مولد درنظر گرفته شود و این درحالی است که خرمای ایرانشهر نیازمند برنامه ریزی صادراتی  است.

امینی فرد با بیان اینکه صنایع تبدیلی باید برای محصول خرما به نحو اصولی تدارک دیده شود،ادامه داد:صادرات  محصولات کشاورزی و صنایع دستی وغیر... باید با رعایت شاخص های اقتصاد مقاومتی بر روی ریل صادرات برود.

نماینده  مردم ایرانشهر درمجلس،یادآورشد:برای حذف دلالان در عرصه خرما  ما نیازمند بسته بندی مناسب  وبرند اختصاصی هستیم و  این درحالی است که  باید دولت تسهیلات مناسبی برای  توسعه صنایع تبدیلی در بسته بندی خرما  لحاظ کند  تا محصولات  در بسته بندی شکیل صادر شوند،زیرا محصولات  متنوعی از خرما می توان فرآوری وسپس روانه بازار جهانی کرد./

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet