هدر اصلی
1395/03/16 11:09:36
سرویس سیاسی
حقیقت پور در واکنش به گزارش سالانه وزارت خارجه آمریکا درباره تروریسم:

حنای گزارش‌های دروغین آمریکا دیگر رنگی ندارد/آمریکا مظهر تروریسم‌پروری و دروغ‌گویی در جهان است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، گفت: گنجاندن اسم ایران در لیست کشورهای حامی تروریسم از سوی وزارت خارجه آمریکا، نشان دهنده بغض و کینه این کشور نسبت به جمهوری اسلامی است.
حنای گزارش‌های دروغین آمریکا دیگر رنگی ندارد/آمریکا مظهر تروریسم‌پروری و دروغ‌گویی در جهان است نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، گفت: گنجاندن اسم ایران در لیست کشورهای حامی تروریسم از سوی وزارت خارجه آمریکا، نشان دهنده بغض و کینه این کشور نسبت به جمهوری اسلامی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201604107955890444.jpg حنای,گزارش‌های,دروغین,آمریکا,دیگر,رنگی,ندارد/آمریکا,مظهر,تروریسم‌پروری,و,دروغ‌گویی,در,جهان,است Icana

منصور حقیقت پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به انتشار گزارش سالیانه وزارت خارجه آمریکا و اتهامات وارده به ایران برای حمایت از تروریسم، گفت: قطعا این گزارش های دروغین دیگر برای افکار عمومی کشورها جهان هیچ اهمیت و تأثیرگذاری ندارد و تمام ملت ها به رویکرد مغرضانه ایالات متحده نسبت به جمهوری اسلامی واقف هستند.

نماینده مردم اردبیل، نیر و نمین در در مجلس نهم، با بیان اینکه آمریکا و هم پیمانانش مظهر دروغ گویی در جهان هستند، ادامه داد: این کشور در نیم قرن گذشته از ابزار تروریسم و گروه های تروریستی برای پیشبرد اهداف خود در سطح منطقه استفاده کرد، اما همواره داعیه مبارزه با تروریسم دارد، که این مسئله نشان دهنده رویکرد فریب کارانه مقامات این کشور است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: ایران در 35 سال اخیر صدمات بسیاری را از معضل ترور متحمل شده و حتی در شرایط کنونی نیز هر هفته چندین نفر از جمهوری اسلامی در عرصه مبارزه با گروه های تروریستی در عراق و سوریه به شهادت می رسند، از این رو ایران پیش قراول مبارزه با تروریسم بوده است.

حقیقت پور ادامه داد: گنجاندن اسم ایران در لیست کشورهای حامی تروریسم از سوی وزارت خارجه آمریکا، نشان دهنده بغض و کینه این کشور نسبت به جمهوری اسلامی است، زیرا ایران در ادوار مختلف تمام دسایس و نقشه های آن ها برای استفاده ابزاری از تروریسم را خنثی کرده و این مسئله طبیعی است که از هر طریقی برای آسیب زدن به ایران استفاده کنند.

وی افزود: ایران بزرگ ترین کشور مبارز با معضل تروریسم در منطقه است و تمام کشورها به این مسئله اذعان کردند، زیرا جمهوری اسلامی جزء نخستین کشورهایی بود که برای مقابله با گروه های سازمان یافته تروریستی به پا خواست.

وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود درباره تروریسم، ایران را علی‌رغم امضای توافق هسته‌ای با گروه 1+5 به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در حمایت از تروریسم قلمداد کرده است. در بخشی از این گزارش عنوان شده است که ایران در سال 2015 هم اصلی‌ترین حامی دولتی تروریسم در جهان باقی مانده و مجموعه‌ای از حمایت‌ها از جمله حمایت‌های مالی، آموزش و تجهیزات را به گروه‌هایی در سرتاسر جهان ارائه می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet