خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1395/03/17 11:32:56
سرویس اقتصادی
سبحانی فر تاکیدکرد:

رایزن های اقتصادی کلید رونق بازرگانی کشاورزی/ مشوق های صادراتی نیاز امروز صادرات پسته و زعفران

نماینده مردم سبزوار درمجلس با بیان اینکه رایزن های اقتصادی کشاورزی بازرگانی را فعال کنند،گفت: حذف مالیاتی و ایجاد مشوق های صادراتی نیاز امروز صادرات پسته و زعفران است.
رایزن های اقتصادی کلید رونق بازرگانی کشاورزی/ مشوق های صادراتی نیاز امروز صادرات پسته و زعفران نماینده مردم سبزوار درمجلس با بیان اینکه رایزن های اقتصادی کشاورزی بازرگانی را فعال کنند،گفت: حذف مالیاتی و ایجاد مشوق های صادراتی نیاز امروز صادرات پسته و زعفران است. https://cdn.icana.ir/d/019/78151.jpg رایزن,های,اقتصادی,کلید,رونق,بازرگانی,کشاورزی/,مشوق,های,صادراتی,نیاز,امروز,صادرات,پسته,و,زعفران Icana

رمضانعلی سبحانی فر درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره صادرات محصولات کشاورزی به روسیه،گفت: بازارهای کشاورزی  مناسبی در حیطه بین المللی  برای ما مهیا شده است،اما متاسفانه از موقعیت های  ایجاد شده استفاده بهینه نکرده ایم  و  بطورمثال بازار آسیای میانه و روسیه می تواند برای ما از منظر اقتصادی حائز اهمیت باشد.

 

کشاورز از واسطه گری،عدم فرآروری محصول  و نبود مشوق های صادراتی لطمه می خورد

نماینده مردم  سبزوار در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: حذف مالیات و مشوق های صادراتی  باید در راستای صادرات  محصولات کشاورزی از جمله زعفران و پسته در دستور کار قرار گیرد  و این در حالی است که باید امتیازاتی برای سرمایه گذار در صنعت کشاورزی درنظرگرفته شود تا سرمایه گذار محصول را با قیمت مناسب از کشاورز خریداری کند و با بهای مناسب در بازار بین المللی  بفروش برساند.

وی با بیان اینکه صنایع تبدیلی و فرآروری مناسب باید در راستای صادرات  پسته و زعفران  نهادینه شود تا محصول  با ارزش افزوده صادر شود،ادامه داد:بی توجهی به فرآوری پسته  و زعفران حضور دلالان  را افزایش  می دهد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس،تصریح کرد:کشاورز از واسطه گری ها،عدم فرآوری محصول  و نبود مشوق های صادراتی لطمه می خورد و از همین رو در صنعت کشاورزی اگر خواهان تقویت بنیه اقتصادی کشاورز هستیم؛باید  محصولات کشاورزی را خرید تضمینی کنیم تا کشاورز بتواند برای کشت های بعدی در صنعت کشاورزی برنامه ریزی بلندمدتی کند.

زیتون زعفران خرما پسته زیتون زعفران خرما پسته گراف3406758/11/2014 9:55:23 AMhttp://media.icana.ir/Image/2014/08/76211_Thum.jpg
زیتون زعفران خرما پسته

 

صادرات  فله ای پسته و زعفران ممنوع!

وی،ادامه داد:برای استفاده از  فرصت های اقتصادی بین المللی در عرصه کشاورزی باید رایزنی های اقتصادی درگام نخست فعال شود و سپس ارتباطی اقتصادی میان بازرگانان ایرانی با خارجی  برقرار شود.

سبحانی فر،خاطرنشان کرد:با استفاده از ظرفیت های داخلی  می توان ارتباط موثری با بازار کشاورزی روسیه برقرار کرد و این در حالی است که  باید صادرات  محصولات کشاورزی  به روسیه  با رعایت  استاندارهای بین المللی  قرار بگیرد.

 نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه  زعفران و پسته نیازمند مشوق های صادراتی هستند،یادآورشد:صادرات  فله ای پسته و زعفران مانعی برای صادرات  محصول  با ارزش افزوده به شمارمی آیند./

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet