آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شمخانی:

نفوذ، مهلک ترین شکل خصومت دشمنان انقلاب اسلامی است

سرویس دیگر رسانه‌ها
دبیر شورای عالی امنیت ملی مهم ترین مولفه قدرت جمهوری اسلامی ایران را درونی بودن آن دانست و گفت: نفوذ مهلک ترین شکل خصومت دشمنان انقلاب اسلامی است که این مولفه مهم را مورد هدف قرار داده است.
یکشنبه 16 خرداد 1395 ساعت 15:30
نفوذ، مهلک ترین شکل خصومت دشمنان انقلاب اسلامی است دبیر شورای عالی امنیت ملی مهم ترین مولفه قدرت جمهوری اسلامی ایران را درونی بودن آن دانست و گفت: نفوذ مهلک ترین شکل خصومت دشمنان انقلاب اسلامی است که این مولفه مهم را مورد هدف قرار داده است. http://cdn.icana.ir/d/019/46576.jpg نفوذ،,مهلک,ترین,شکل,خصومت,دشمنان,انقلاب,اسلامی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی شمخانی روز یکشنبه در همایش ملی روش های تحلیل اطلاعات اظهار داشت: انقلاب اسلامی در هیچ جای جهان بی نام خمینی شناخته شده نیست و تداوم مسیر صحیح انقلاب اسلامی نیز بدون حضرت آیت الله خامنه ای ممکن نیست.

وی با بیان این که شهید حسن باقری الگوی بارزی برای دانش اطلاعات و نقش بسزای آن در پیروزی عملیات ها در جنگ تحمیلی است، تاکید کرد؛ پیروزی و ناکامی در جنگ مبتنی بر اشراف اطلاعاتی و یا نقص و خلأ آن بود و موثرترین عملیات های اطلاعاتی در جنگ با ساده ترین روش ها و متکی بر ابتکار عمل نیروهای جوان بسیجی صورت می گرفت.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت : قدرت اطلاعاتی یک قدرت چند بعدی است که می توان آن را یک فرا قدرت نامید و در واقع نقش پیوند دهنده و یکپارچه کننده مجموعه قدرت را دارد.

شمخانی ادامه داد: وزارت اطلاعات می تواند طیف تعامل استراتژیک بازیگران، ارتباط و اتحاد تا صلح، بحران و جنگ را برای اعمال استراتژی های مختلف فراهم کند.

وی تاکید کرد: با این نوع نگاه توان و قدرت اطلاعاتی چیزی نیست که جایگزین داشته باشد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان این که قدرت موشکی امروز ایران رکنی از عناصر بازدارنده قدرت است، اضافه کرد: قدرت ایدئولوژیک، فرهنگ مقاومت و اسلام ناب محمدی از دیگر مولفه های قدرت جمهوری اسلامی ایران است که در واقع راه رهایی از ظلم، دیکتاتوری و استبداد است.

شمخانی ادامه داد: این رکن قدرت سدی برای جلوگیری از توسعه صهیونیست در منطقه و پایه اقتدار استراتژیک جمهوری اسلامی ایران را شکل داده است.

وی همچنین موضوع اقتصاد مقاومتی را به عنوان خنثی کننده تحمیل به شکل تحریم دانست و تصریح کرد: قدرت اقتصاد مقاومتی، جمهوری اسلامی ایران را از تاثیر پذیری فشار دشمنان مصون می کند و جلو پیشروی آن ها را می گیرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با یادآوری این که باید قدرت دیگری را به قدرت موشکی و ایدئولوژیک ایران اضافه کرد، اظهار داشت: این قدرت، قدرت اطلاعاتی است که همواره عامل اصلی برتری ایران در عرصه های نظامی، انتظامی ،جنگ نرم و توان سایبری بوده است .

شمخانی قدرت اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران را پشتیبان توانمند سازی و ایمن کردن مولفه های قدرت نظام در مقابله با مهلک ترین شکل تهدید دشمن یعنی مقابله با استراتژی های نفوذ دانست و گفت: این قدرت باید قابلیت مقابله و خنثی سازی ایران هراسی و انزوای جمهوری اسلامی ایران را نیز داشته باشد.

وی یادآور شد: قابلیت اشراف اطلاعاتی و نظارتی و همچنین نفوذ و کنترل اشکال مختلف تحرکات دشمنان از دیگر ویژگی های قدرت اطلاعاتی کشور است، این قدرت باید در برابر منحرف سازی بیداری اسلامی که از راهبردهای اصلی گروه های تکفیری است نیز نقش آفرینی کند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین از مولفه های قدرت اطلاعاتی به عنوان استراتژی نظام یادکرد و گفت: انتقال از نظام سلسله مراتب به جامعه اطلاعاتی شبکه ای قدرت مدار و همچنین انتقال از پارادایم سنتی به پارادایم جدید اطلاعاتی بخش از مولفه های استراتژی تحول قدرت ساز در حوزه اطلاعاتی است.

شمخانی با بیان این که ایجاد قدرت اطلاعاتی از اقتصاد مقاومتی، قدرت موشکی و مقاومت دشوارتر نیست، خاطرنشان کرد: این کار نیازمند عزم جدی و جهادی است و بر این باورند که دکترین قدرت اطلاعات مقاومتی را باید با همان شدت دکترین اقتصاد مقاومتی در کنار دو رکن قدرت خود اضافه کنیم و در دستور کار ملی قرار دهیم.

به گزارش ایرنا؛ همایش ملی روش های تحلیل اطلاعات به همت دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی با همکاری 30 مرکز علمی و پژوهشی و با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی ، وزیر اطلاعات و جمعی از مقامات کشوری امروز در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

انتهای پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار