هفته دفاع مقدس
1395/03/16 16:44:57
سرویس دیگر رسانه‌ها_
/نخستین دیدار نمایندگان مجلس دهم با رهبر انقلاب/

امیری خامکانی: نیاز به تبیین دیپلماسی اقتصادی داریم

یک نماینده اصلاح طلب مجلس با بیان اینکه نیاز به تبیین دیپلماسی اقتصادی به عنوان دیپلماسی نظام داریم گفت: مجلس باید اقتصاد و اشتغال را اولویت اصلی خود قرار دهد.
امیری خامکانی: نیاز به تبیین دیپلماسی اقتصادی داریم یک نماینده اصلاح طلب مجلس با بیان اینکه نیاز به تبیین دیپلماسی اقتصادی به عنوان دیپلماسی نظام داریم گفت: مجلس باید اقتصاد و اشتغال را اولویت اصلی خود قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201603108189790392.jpg امیری,خامکانی:,نیاز,به,تبیین,دیپلماسی,اقتصادی,داریم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ حسین امیری خامکانی با اشاره به بیانات امروز رهبری در دیدار با نمایندگان گفت: مقام معظم رهبری یکی از مسائل اساسی که مطرح کردند ارجحیت دادن مسائل کلان کشور توسط نمایندگان نسبت به مسائل منطقه‌ای است ضمن این که پروژه‌های اقتصادی باید در اولویت قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مسائل اساسی است که امروز کشور با آن مواجه است اقتصاد می‌باشد گفت: نمایندگان باید این برداشت را داشته باشند که اولویت اصلی در مجلس اقتصاد و اشتغال باشد و مساله‌ی بیکاری که برای خانواده‌ها مشکل ساز شده در اولویت قرار گیرد.

نماینده مردم زرند در مجلس افزود: برای ایجاد اشتغال نیاز به تولید و برای رشد اقتصادی نیاز به سرمایه گذاری وجود دارد، هدف‌گذاری که برای رشد 8 درصدی انجام شده در سال نیاز به 40 تا 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری دارد و این سرمایه گذاری باید با مشارکت بخش داخلی و خارجی انجام شود.

این نماینده اصلاح طلب مجلس با تاکید بر اینکه سرمایه گذار باید امنیت را احساس کند، گفت: رهبری در این دیدار تاکید کردند که اگر تنش در مجلس باشد و به بیرون هم منتقل شود و اگر تنش میان دولت و مجلس وجود داشته باشد اثر آن برای ناامنی سرمایه‌گذاری و اشتغال زایی خواهد بود.

وی با اشاره به این که امروز نیاز داریم تا فضای کسب و کار بهبود یابد گفت: فضای کسب و کار امروز به عنوان یک مشکل وجود دارد و از این جهت که مجوزهای طولانی مدت و پرهزینه هم باعث فساد می‌شود و هم فضای کشور را سرمایه گریز می‌کند.

به گزارش ایسنا؛ امیری خامکانی در ادامه با تاکید بر وجود امنیت اقتصادی و سرمایه گذاری در کشور اظهار کرد: در حال حاضر در این زمینه نیاز به تعامل بین دولت مجلس داریم. لذا اگر دیپلماسی اقتصادی به عنوان دیپلماسی نظام تبیین شود و سه قوه و سایر نهادهای تاثیر گذار نسبت به آن پایبند باشند قطعا تاثیرات خوبی را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet