اربعین حسینی
1395/03/16 17:12:05
سرویس دیگر رسانه‌ها_
/نخستین دیدار نمایندگان مجلس دهم با رهبر انقلاب/

ادیانی: رهبر انقلاب بر خودنظارتی نمایندگان تاکید داشتند

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان مجلس دهم را مبنای قانونگذاری و نظارت مجلس چهار سال عنوان کرد.
ادیانی: رهبر انقلاب بر خودنظارتی نمایندگان تاکید داشتند نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی رهنمودهای مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان مجلس دهم را مبنای قانونگذاری و نظارت مجلس چهار سال عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/49215.jpg ادیانی:,رهبر,انقلاب,بر,خودنظارتی,نمایندگان,تاکید,داشتند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سید علی ادیانی اظهار کرد: رهنمودهای مقام معظم رهبری برای مجموعه دست‌اندرکاران کشورفصل‌الاخطاب است و مباحث راهبردی و استراتژیکی که ایشان ترسیم می‌کنند برای مجموعه مدیران کشور باید مبنای تصمیم‌سازی و تصمیم گیری باشد.

وی افزود: رهبری در این دیدار مهمترین مسأله را اقتصاد ملی عنوان کردند و تاکید موکدی بر مولفه فرهنگ به مفهوم عام با جوهره انقلاب اسلامی داشتند. بیانات ایشان در واقع در راستای دو ماموریت ویژه ای بود که در پیام کتبی ایشان در روز افتتاح مجلس بیان شد.

این نماینده مجلس ادامه داد: ایشان در این دیدار بر خود نظارتی مجلس و نمایندگان تاکید داشتند، همچنان که در دوره هشتم نیز گفتند خوب است سازوکار نظارتی برای خود نمایندگان وجود داشته باشد لذا در آن زمان طرحی در این رابطه تهیه و تبدیل به قانون شد. شاید تاکید امروز ایشان برخودنظارتی در واقع به این دلیل است که یا اولا قانون خوب اجرا نشده است یا اینکه نیاز به اصلاح دارد.

ادیانی ادامه داد: چارچوب‌های مصونیت‌سازی نمایندگان از لغزش‌هایی که هر مسئولی را تهدید می‌کند نیاز به واکاوی و بازخوانی دارد.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر تعامل و همکاری مجلس با دیگر دستگاه ها اضافه کرد: شاه بیت این بخش از فرمایش ایشان این بوده که اقتدار و هیمنه مجلس باید محفوظ بماند و همه نهادها باید این را لمس کنند که مجلس در راس امور است که البته این مسأله تا حد زیادی به روش ،‌ منش و موضع گیری نمایندگان بستگی دارد.

به گزارش ایسنا؛ نماینده مردم قائمشهر در پایان خاطرنشان کرد: قطعا نمایندگان منتخب دولت در دوره دهم هم پیام کتبی مقام معظم رهبری‌ و هم رهنمودهای ایشان را فصل الاخطاب قرار می‌دهند و آن را مبنای قانونگذاری نظارت قرار خواهند داد.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet