هدر اصلی
1395/03/17 10:14:59
سرویس صحن
گودرزی:

عدم حمایت از زنان خانه‌دار، زمینه ساز آسیب اجتماعی است

نماینده مردم بروجرد در مجلس بر ضرورت حمایت از زنان خانه‌دار تاکید و تصریح کرد: خانه‌داری دارای شأن و منزلت است و باید مورد حمایت جدی قرار گیرد، چرا که این افراد نیروی انسانی برای کشور تربیت می‌کنند.
عدم حمایت از زنان خانه‌دار، زمینه ساز آسیب اجتماعی است نماینده مردم بروجرد در مجلس بر ضرورت حمایت از زنان خانه‌دار تاکید و تصریح کرد: خانه‌داری دارای شأن و منزلت است و باید مورد حمایت جدی قرار گیرد، چرا که این افراد نیروی انسانی برای کشور تربیت می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107843763269.jpg عدم,حمایت,از,زنان,خانه‌دار،,زمینه,ساز,آسیب,اجتماعی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عباس گودرزی در نشست علنی امروز (دوشنبه 17 خرداد) مجلس شورای اسلامی پس از سخنان وزیر کشور پیرامون موضوع آسیب‌های اجتماعی گفت: در برنامه ششم توسعه و در بحث مقاوم‌سازی فرهنگ اشاره شده که فرآیند صدور مجوزها، بازنگری و مقررات محدودکننده نشر آثار فرهنگی حذف شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین دولت را مکلف کردند که وحدت رویه بین مجموعه‌های فرهنگی ایجاد و نظارت‌ها را تقویت کند و با استناد به فرمایشات روز گذشته مقام معظم رهبری، ما مکلف شدیم به حمایت از تولیدات فرهنگی مفید و مقابله و مبارزه با تولیدات فرهنگی مضر؛ که نشان دهنده آن است این موضوعات مذکور تنها به ساختار اشاره دارد و به محتوا توجهی نکرده‌اند.

وی یادآور شد: واقعیت آن است که در این چند بندی که در برنامه ششم توسعه به آنها اشاره شده، نمی‌توان در حوزه با مقاوم‌سازی فرهنگ پیش رفت، در حالی که دولت باید با توجه به فرمایشات روز گذشته مقام معظم رهبری، این لایحه را برگرداند و یک اصلاح مجدد در آن انجام دهد.

گودرزی گفت: ریشه اصلی آسیب‌های اجتماعی عدم توجه به بنیان های خانواده است و این در حالی است که خانواده یک بنیان مهم است که اگر به آن توجه نشود، آسیب‌های اجتماعی زیادی را شاهد خواهیم بود؛ امروز در هیچ جای قانون به بانوی خانه‌دار شأن و منزلتی داده نشده است و این زنان همواره خود را بیکار تلقی می‌کنند، در حالی که خانه‌داری دارای شأن و منزلت است که باید مورد حمایت جدی قرار گیرد، چرا که این افراد نیروی انسانی برای کشور تربیت می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: از سوی دیگر بحث فرزند یا پدر بودن و همچنین همسرداری در حوزه آموزش و پرورش دیده نشده است که این نیز یک خلاء جدی به شمار می‌رود.

وی با یادآوری سخنان وزیر کشور درخصوص تاثیرات جغرافیایی و نظام اداری بر کاهش یا افزایش آسیب های اجتماعی گفت: آقای وزیر؛ شما از یک طرف در رابطه با تفویض اختیارات صحبت می‌کنید اما از سوی دیگر پرونده فرمانداری ویژه حوزه انتخابیه اینجانب هنوز بر زمین مانده است.

گودرزی افزود: مسئله بیکاری نیز به معضل جدی تبدیل شده است در حالی که این معضل نیازمند نظارت مستمر است نه اینکه مافیاهایی، وام‌های کلان ده ها میلیاردی به نام شهرستان های کوچک اخذ کرده و آن را در کلانشهرها سرمایه گذاری کنند.  این در حالی است که در برخی شهرستان ها و حوزه ها 5 ماه است که کارگران حقوق دریافت نکرده‌اند که باید آسیب‌شناسی مهمی در این زمینه صورت گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet