اربعین حسینی
1395/03/17 10:02:51
سرویس دیگر رسانه‌ها_

رویترز: تهران صادرات نفت را سریعتر از انتظار افزایش داد/ 20 ابر نفتکش اروپا و آسیا در حال حمل نفت ایران هستند

براساس داده های رویت شده توسط رویترز، بیش از۲۰ ابر نفتکش تحت مالکیت اروپایی ها و آسیایی ها درحال حمل نفت خام ایران هستند و این به تهران اجازه می دهد تا صادرات نفت خود را بسیار سریعتر از حد انتظار تحلیلگران پس از لغو تحریم ها در ماه ژانویه ، افزایش دهد.
رویترز: تهران صادرات نفت را سریعتر از انتظار افزایش داد/ 20 ابر نفتکش اروپا و آسیا در حال حمل نفت ایران هستند براساس داده های رویت شده توسط رویترز، بیش از20 ابر نفتکش تحت مالکیت اروپایی ها و آسیایی ها درحال حمل نفت خام ایران هستند و این به تهران اجازه می دهد تا صادرات نفت خود را بسیار سریعتر از حد انتظار تحلیلگران پس از لغو تحریم ها در ماه ژانویه ، افزایش دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/88156.jpg رویترز:,تهران,صادرات,نفت,را,سریعتر,از,انتظار,افزایش,داد/,20,ابر,نفتکش,اروپا,و,آسیا,در,حال,حمل,نفت,ایران,هستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ ایران تا همین اواخر در ماه آوریل برای یافتن شرکایی با هدف حمل نفت خام خود سخت به تکاپو افتاده بود ولی پس از یک توافق درمورد یک برنامه بیمه موقت ، بیش از یک سوم از محموله های نفتی ایران اکنون توسط کشتی های خارجی حمل می شود.

' اودیسیوس والاتساس ' مدیر چارتر شرکت مدیریت نفتکش های دیناکوم می گوید : کرایه کنندگان کشتی ها در حال خرید کالا از ایران هستند و بقیه جهان با آن نظر موافق دارد. 'مالک یونانی دیناکوم سه ابر نفتکش خود را به حمل نفت خام ایران اختصاص داده است.

با این حال برخی از کشتی داران بین المللی تمایلی برای حمل نفت ایران نشان نمی دهند و دلیل آن عمدتا برخی محدودیت های امریکا علیه تهران است که کماکان هرگونه معامله دلاری یا مشارکت شرکت های امریکایی از جمله بانک ها و بیمه را در این زمینه منع می کند.

به دنبال لغو تحریم هایی که در سال های 2011 و 2012 علیه برنامه هسته ایش اعمال شد، ایران در صدد جبران تجارت از دست رفته خود است.

داده های بارگیری نفت در بنادر که توسط رویترز رویت شد و همچنین داده های زنده کشتیرانی نشان می دهد که دست کم 21 نفتکش خارجی با ظرفیت حمل حدود 25 میلیون بشکه نفت خام سبک و سنگین طی دو هفته گذشته یا بارگیری کرده یا در صدد بارگیری در پایانه های جزیره خارک و بندر ماهشهر هستند.

از سرگیری حمل بین المللی نفت ایران از طریق پوشش موقت و محدود شرکت بیمه 'پی اند آی کلاب ' میسر شده است.

به گفته ' لوییجی بروتسون ' از شرکت ' بانچرو کاستا ' یک دلال کشتی ، در روزهای اول پس از لغو تحریم ها تنها کشتی های ایرانی عمدتا به دلیل مشکلاتی از جمله نداشتن بیمه و بیمه مجدد ، در این کشور بارگیری می کردند. '

به گزارش ایرنا؛ وی افزود : علاقه شدید بازار به این تجارت باعث شد تا تمام طرف های ذیسهم به حل تمام مشکلات پرداخته و تقریبا شرکت پی اند آی کلابز بیمه همه آنها را متقبل شده است.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet