اربعین حسینی
1395/03/17 11:59:13
سرویس سیاسی
نقوی حسینی در واکنش به طرح ضدایرانی کنگره به بهانه بازداشت ملوانان آمریکایی:

تصویب تحریم های ضد ایرانی جدید نقض برجام است/بازداشت ملوانان آمریکایی در آب سرزمینی ایران براساس قوانین بین المللی بود

نماینده مجلس دهم، با بیان اینکه تصویب و اعمال تحریم های جدید علیه ایران نقض برجام است، گفت: نظامیان آمریکایی در اقدامی آشکار به آبهای سرزمینی ایران تجاوز کردند، این در حالی است که جمهوری اسلامی تنها از تمام ارضی خود دفاع کرده و هیچ وقت از این رویکرد کوتاه نمی آید.
تصویب تحریم های ضد ایرانی جدید نقض برجام است/بازداشت ملوانان آمریکایی در آب سرزمینی ایران براساس قوانین بین المللی بود نماینده مجلس دهم، با بیان اینکه تصویب و اعمال تحریم های جدید علیه ایران نقض برجام است، گفت: نظامیان آمریکایی در اقدامی آشکار به آبهای سرزمینی ایران تجاوز کردند، این در حالی است که جمهوری اسلامی تنها از تمام ارضی خود دفاع کرده و هیچ وقت از این رویکرد کوتاه نمی آید. https://cdn.icana.ir/d/019/110850.jpg تصویب,تحریم,های,ضد,ایرانی,جدید,نقض,برجام,است/بازداشت,ملوانان,آمریکایی,در,آب,سرزمینی,ایران,براساس,قوانین,بین,المللی,بود Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اقدام نمایندگان کنگره آمریکا برای تدوین طرح تحریمی علیه ایران به بهانه بازدداشت ملوانان این کشور، گفت: مقامات آمریکایی در چند ماه اخیر به ویژه پس از توافق هسته ای، از هر طریق و به هر بهانه ای به دنبال تشدید فشار علیه جمهوری اسلامی هستند، تا عملا مانع از بهره مندی کشورمان از ابعاد توافق شوند.

نماینده مردم ورامین در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شرایط کنونی شکست توافق هسته ای هدف اصلی جمهوری خواهان کنگره آمریکا است تا آن ها از این طریق بتوانند در انتخابات آتی ریاست جمهوری این کشور به پیروزی در برابر دموکرات ها دست یابند.

وی افزود: متأسفانه ایران هراسی به چاشنی تمام اقدامات، اظهارات و رویکردهای مقامات آمریکایی به ویژه نمایندگان کنگره تبدیل شده، تا با استفاده از این ابزار به اهداف و منافع بین المللی و منطقه ای خود دست یابند.

نقوی حسینی با بیان اینکه تصویب و اعمال تحریم های جدید علیه ایران نقض برجام است، گفت: بر اساس برجام، وضع قوانین تحریمی جدید از سوی آمریکا و دیگر کشورها عضو 1+5 خلاف توافق بوده و برجام را نقض می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: نظامیان آمریکایی در اقدامی آشکار به آبهای سرزمینی ایران تجاوز کردند، البته با هوشیاری و اقتدار نیروهای مسلح کشورمان آن ها بازداشت شدند، حال مقامات آمریکایی با وقاحت تمام این اقدام ایران را بر هم زننده ثبات و آرامش منطقه می نامند، این در حالی است که جمهوری اسلامی تنها از تمام ارضی خود دفاع کرده و هیچ وقت از این رویکرد کوتاه نمی آید.

تعدادی ازنمایندگان کنگره در حال تدوین طرحی به منظور افزایش تحریم های ایران به بهانه آنچه که " ربودن ملوانان آمریکایی" می خواند، هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet