هدر اصلی
1395/03/17 16:28:02
سرویس اجتماعی
خادمی انتقاد کرد:

تمامی دولت‌ها به اقتصادروستایی بی‌توجه بودند/ لزوم ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت برای تشکیل واحدهای اقتصادی در روستاها و مناطق محروم

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس ضمن هشدار نسبت به خالی شدن روستاها از سکنه، بی توجهی به اشتغال و اقتصاد روستایی را از مهمترین عوامل شیوع حاشیه نشینی در کشور مطرح کرد.
تمامی دولت‌ها به اقتصادروستایی بی‌توجه بودند/ لزوم ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت برای تشکیل واحدهای اقتصادی در روستاها و مناطق محروم نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس ضمن هشدار نسبت به خالی شدن روستاها از سکنه، بی توجهی به اشتغال و اقتصاد روستایی را از مهمترین عوامل شیوع حاشیه نشینی در کشور مطرح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/51503.jpg تمامی,دولت‌ها,به,اقتصادروستایی,بی‌توجه,بودند/,لزوم,ارائه,تسهیلات,ارزان‌قیمت,برای,تشکیل,واحدهای,اقتصادی,در,روستاها,و,مناطق,محروم Icana

هدایت الله خادمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، برخی عوامل همچون نبود امکانات زیرساختی، فرهنگی و رفاهی در روستاها را از  عوامل مهاجرت روستاییان و روی آوردن به حاشیه نشینی دانست و گفت:  از آنجایی که سرمایه روستاییان جوابگوی هزینه های شهرنشینی نیست بنابراین به اجبار حاشیه کلان شهرها را برای زندگی انتخاب کرده و در پی بیکاری به اموری همچون تکدی گری و ... روی می آورند؛ لذا تامین امکانات رفاهی، فرهنگی و اقتصادی در روستاها برای مقابله با معضل حاشیه نشینی باید به صورت جدی در دستور کار دولت قرار گیرد.

کاهش جمیعت روستاها ناشی از بی توجهی تمامی دولت ها به اشتغال و اقتصاد روستایی

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، کاهش جمعیت روستاها را ناشی از بی توجهی تمامی دولت ها به اشتغال و اقتصاد روستایی دانست و یادآور شد: در حالی که روستاها مولد تولید و رونق اقتصاد هستند بی توجهی نسبت به آنها منجر به افزایش مهاجرت و شیوع حاشیه نشینی در کشور شده است.

لزوم توجه جدی به توسعه روستایی

این نماینده مردم در مجلس دهم، بر لزوم توجه جدی به توسعه روستاها تاکید کرد و گفت: توجه به روستا و برنامه ریزی برای توانمندسازی آن در راستای کاهش نرخ بیکاری، حاشیه نشینی، رونق اقتصاد و امنیت مرزها موثر است.

وی با یادآوری وجود 1400 روستا در کشور، گفت: متاسفانه در پی بی توجهی دولت های مختلف، تعداد زیادی از روستاها خالی از سکنه شده و روستاییان به مهاجرت روی آورده و به نوعی متروکه شدند در حالی که در گذشته روستاییان علاوه بر تامین نیازهای خانواده در تامین نیازهای شهری نیز نقش موثری داشتند. 

عدم برنامه ریزی درست منجر به انباشته شدن امکانات و بودجه در پایتخت شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه عدم برنامه ریزی درست منجر به انباشته شدن امکانات و بودجه در پایتخت شده، تصریح کرد: نبود نگاه متوازن و عادلانه به توزیع امکانات و منابع در مناطق مختلف کشور به افزایش معضلاتی مانند مهاجرت و حاشیه نشینی دامن زده است؛ لذا دولت باید با برنامه ریزی درست نگاه عادلانه ای به تقسیم بودجه کشور داشته و تمامی بودجه و امکانات را در پایتخت انباشته نکند.

دولت باید عدالت را در تقسیم بودجه میان مناطق کشور رعایت کند

خادمی با تاکید بر اینکه دولت باید عدالت را در تقسیم بودجه میان مناطق کشور رعایت کند، افزود: در حالی که بسیاری از مهاجرت های رخ داده در کلانشهرها نتیجه بی توجهی مسئولان به رشد روستاها و شهرهای کوچک است بنابراین تزریق امکانات مورد نیاز به روستاها و شهرهای محروم می تواند در جهت رشد کشور و کاهش معضلات کلانشهرها مانند حاشیه نشینی نقش موثری داشته باشد.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تسهیلات ارزان قیمت و مناسب جهت تشکیل واحدهای اقتصادی، تولیدی و تعاونی ها باید به روستاها و مناطق محروم و مرزی در راستای اجرای سیاست‌های مهاجرت معکوس اختصاص یابد؛ بهتر است با بهره گیری از ظرفیت کشورهای پیشرفته در راستای توسعه روستاها گام برداشت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet