خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1395/03/17 13:15:26
سرویس صحن
کبیری مطرح کرد:

رشد بی‌رویه واردات در مقابل رشد کند صادرات/ بانک‌ها به کمک بنگاه‌های اقتصادی بیایند

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس دهم ضمن انتقاد از رشد بی‌رویه واردات گفت: برای درمان رشد کند صادرات، بانک ها باید با صنعتگران تولید داخلی و بنگاه های اقتصادی همکاری بسیار داشته باشند.
رشد بی‌رویه واردات در مقابل رشد کند صادرات/ بانک‌ها به کمک بنگاه‌های اقتصادی بیایند نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس دهم ضمن انتقاد از رشد بی‌رویه واردات گفت: برای درمان رشد کند صادرات، بانک ها باید با صنعتگران تولید داخلی و بنگاه های اقتصادی همکاری بسیار داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605105952775882.jpg رشد,بی‌رویه,واردات,در,مقابل,رشد,کند,صادرات/,بانک‌ها,به,کمک,بنگاه‌های,اقتصادی,بیایند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، تقی کبیری در نشست علنی امروز (دوشنبه 17 خرداد) مجلس شورای اسلامی درباره گزارش وزیر اقتصاد در صحن علنی، با یادآوری سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری با وکلای ملت گفت: رهبر انقلاب تاکید داشتند که در موضوع اقتصاد 3 اصل وجود دارد که نخست علاج رکود و دوم رونق تولید داخل و سوم اشتغال است که باید مورد توجه واقع شود، اما متاسفانه در حوزه تولید داخلی چه در حوزه صنعت یا کشاورزی، دچار مشکلات اساسی هستیم.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تعطیلی کارخانه ها در سطح کشور موضوعی آشکار و روشن است که نهایتاً منجر به بیکاری کارگران متعدد شده است. در حوزه کشاورزی نیز طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس در کنار رشد کند صادرات شاهد رشد بی‌رویه واردات در این صنعت هستیم.

وی افزود: رشد بی‌رویه واردات ضربه مهلکی را به کشاورزان و صنعتگران وارد می‌کند، برای این منظور بانک‌ها باید به کمک بنگاه‌ها و کارخانه‌ها بیایند؛ در غیر این‌صورت توان ادامه فعالیت نخواهند داشت.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی از وزیر امور اقتصادی و دارایی درخواست کرد نسبت به بهبود وضعیت صنعتگران تولید داخلی و کشاورزان توجه ویژه‌ای داشته باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet