خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1395/03/17 14:48:42
سرویس حوزه ریاست
در دیدار شیخ الاسلام با رئیس امور دوجانبه و چند جانبه پارلمان آلبانی مطرح شد:

تنها راه حل بحران سوریه راهکار سیاسی است/ملت سوریه خود باید سرنوشت کشورشان را مشخص کنند

مشاور رئیس و مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس امور دوجانبه و چند جانبه پارلمان آلبانی گفت:در بحران سوریه ما معتقدیم تنها راه‌حل بحران، راه‌حل سیاسی است و این مردم سوریه هستند که باید راجع به سرنوشت خود تصمیم بگیرند.
تنها راه حل بحران سوریه راهکار سیاسی است/ملت سوریه خود باید سرنوشت کشورشان را مشخص کنند مشاور رئیس و مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس امور دوجانبه و چند جانبه پارلمان آلبانی گفت:در بحران سوریه ما معتقدیم تنها راه‌حل بحران، راه‌حل سیاسی است و این مردم سوریه هستند که باید راجع به سرنوشت خود تصمیم بگیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/112494.jpg تنها,راه,حل,بحران,سوریه,راهکار,سیاسی,است/ملت,سوریه,خود,باید,سرنوشت,کشورشان,را,مشخص,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،گنسی موچای رئیس امور دوجانبه و چند جانبه پارلمان آلبانی ظهر امروز دوشنبه (17/03/95) با حسین شیخ ‌الاسلام مشاور رئیس و مدیرکل بین‌الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

شیخ‌ الاسلام در ابتدای این دیدار با اشاره به پائین بودن سطح مراودات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و آلبانی گفت: با توجه به مشترکات دینی و فرهنگی مردم ایران و آلبانی ظرفیت‌های فراوانی برای همکاری‌های پارلمانی دو کشور وجود دارد و انتظار این است در دوره پیش‌رو همکاری‌های مجالس دو کشور در سطح روسای مجالس، کمیسیون‌های تخصصی و گروه‌های دوستی توسعه یابد.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی روابط پارلمانی را عامل مهمی برای تسهیل و توسعه روابط دو کشور در سایر زمینه‌ها‌ی دولتی و میان بخش‌های خصوصی ایران و آلبانی دانست.

شیخ الاسلام در پایان این دیدار با اشاره به تحولات خاورمیانه و فعالیت گروه‌های تروریستی در منطقه گفت: همکاری و همفکری نمایندگان دو کشور برای مبارزه با تروریسم ظرفیت دیگری برای توسعه همکاری‌های فیمابین است.

وی افزود: در بحران سوریه ما معتقدیم تنها راه‌حل بحران، راه‌حل سیاسی است و این مردم سوریه هستند که باید راجع به سرنوشت خود تصمیم بگیرند.

گنسی موچای رئیس امور دوجانبه و چند جانبه پارلمان آلبانی نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران، ایران را کشوری بزرگ با سابقه تمدنی کهن ارزیابی کرد و گفت: مجلس و دولت آلبانی از توسعه روابط و همکاری‌های فیمابین با ایران استقبال می‌کنند.

وی افزود: ارتباط میان نمایندگان مردم دو کشور جهت ارتقای سطح روابط فیمابین بسیار حائز اهمیت است و آلبانی با اطلاع از فعالیت مجلس جدید در ایران به دنبال توسعه همکاری‌های خود با مجلس شورای اسلامی در همه سطوح است.

گنسی موچای رئیس امور دوجانبه و چند جانبه پارلمان آلبانی در پایان توافق ایران و 1+5 را عامل مهمی برای توسعه روابط فیمابین دانست و ابراز امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت‌هایی که این سند ایجاد کرده است شاهد ارتقای مناسب سطح همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و آلبانی باشیم.

وی در خصوص راه‌حل بحران سوریه گفت: با شما هم نظر هستیم که راه‌حل بحران سوریه، نظامی نیست و باید این مسئله از طریق گفت‌وگو حل و فصل شود./

پایان پیام     

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet