خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1395/03/17 15:04:25
سرویس صحن
یوسف‌نژاد قرائت کرد:

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی؛ از وضعیت سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج تا اجرای قانون وام ازدواج جوانان

عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی؛ از وضعیت سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج تا اجرای قانون وام ازدواج جوانان عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/6393.jpg تذکرات,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی؛,از,وضعیت,سپرده‌گذاران,ثامن‌الحجج,تا,اجرای,قانون,وام,ازدواج,جوانان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی اصغر یوسف‌نژاد در نشست علنی امروز (دوشنبه 17 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

امیرآبادی فراهانی و ذوالنوری، نمایندگان مردم قم به وزیر کشور در خصوص رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان شهر قم و پرداخت خسارت به آنان تذکر دادند.

 صفری، نماینده مردم کرمانشاه به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت پول چغندر کشاورزان استان کرمانشاه تذکر داد.

علی محمد شاعری، نماینده مردم بهشهر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص پرداخت نقدی و به‌روز بهای خرید گندم و جو و اصلاح میزان رطوبت مجاز برای گندم و جو در شمال کشور، همچنین تلفات دام در شهرستان‌های حوزه انتخابیه به دلیل بیماری تب برفکی و به رئیس‌جمهور در خصوص در مورد هفته محیط زیست و امیدواری به اینکه این موضوع به عنوان اولویت اول کشور مورد توجه قرار گیرد، تذکر داد.

سبحانی‌فر، نماینده مردم سبزوار به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص فصل برداشت جو و گندم و تعهد خرید تضمینی و علت عدم تحویل جو و گندم که موجب ضرر و زیان کشاورزان می‌شود، تذکر داد.

الله‌یار ملکشاهی، نماینده مردم کوهدشت به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص دستور تجهیز و آمادگی مسئولین ذیربط برای پیشگیری از حریق و آتش‌سوزی جنگل‌های استان لرستان تذکر داد.

سیدمحمدجواد ابطحی، نماینده مردم خمینی‌شهر به وزیر راه و شهرسازی در خصوص توقف روند عملیات تکمیل ساختمان بیمارستان 9 دی در این منطقه تذکر داد.

اسدالله عباسی، نماینده مردم رودسر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص پیگیری و اعلام فوری بهای برگ سبز چای و پرداخت سریع مطالبات کشاورزان چایکار تذکر داد.

حسن نوروزی، نماینده مردم رباط کریم به وزیر بهداشت در خصوص علت تساهل در تکمیل بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان بهارستان و به وزیر نیرو درباره پیگیری اجرای کانال آب میدان محمدیه تهران به دشت‌های رباط کریم و بهارستان و به رئیس جمهور در خصوص در این باره که «چرا فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) که داخل شهرستان رباط کریم است از این شهرستان منتزع و به شهرستان ری ملحق شده است» تذکر داد.

سیدجواد حسینی کیا، نماینده مردم سنقر و کلیایی به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت خسارات سرمازدگی بخش کشاورزی سال 94 در این منطقه تذکر داد.

محمدمهدی مفتح مردم نماینده تویسرکان به وزیر نفت در خصوص افزایش مدت اعمال تعرفه سردسیر شهرستان تویسرکان با توجه به تذکر امام جمعه و درخواست اهالی تذکر داد.

سامری، نماینده مردم خرمشهر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص علت عدم انتقال پسآب‌های نیشکر به دریا تذکر داد.

رضا انصاری و محمدرضا رضایی، نمایندگان مردم داراب و جهرم به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص در معرض نابودی قرار گرفتن باغات مرکبات استان فارس و عدم توجه وزارتخانه به آفات مرکبات تذکر دادند.

حسینعلی حاجی، نماینده مردم شاهین‌شهر به وزیر اقتصاد در خصوص رسیدگی به وضعیت سپرده‌گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج تذکر داد.

طیار،‌ نماینده مردم گنبد کاوس به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت به موقع بهای گندم و جو خریداری شده از کشاورزان استان تذکر داد.

نادر قاضی‌پور، نماینده مردم ارومیه و عزیز اکبریان نماینده مردم کرج به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص جلوگیری از ضرر و زیان کارخانجات شستا و سازمان بازرسی و به وزیر امور اقتصاد و دارایی در خصوص اجرای قانون وام ازدواج جوانان و به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص تسریع در اتمام طرح‌های فولادی هشت‌گانه و کاهش هزینه‌های آنها تذکر دادند.

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه به رئیس جمهور در خصوص جلوگیری از دادن افطار از بیت‌المال در تالارها و هتل‌های مجلل و گرانقیمت توسط وزارتخانه‌ها و شرکت‌های دولتی و شبه دولتی و صدور دستور خاص به وزارتخانه‌ها برای اجرای قوانین مصوب مانند تبدیل وضعیت استخدامی مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای تذکر داد.

میرزایی، نماینده مردم ایلام به وزیر نیرو در خصوص تعیین تکلیف روستاهای واقع در پشت سد سمیره تذکر داد.

صالح، نماینده مردم بوئین زهرا و آوج به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص عدم پرداخت خسارت بیمه محصولات کشاورزی تذکر داد.

فلاحت‌پیشه نماینده مردم اسلام‌آباد غرب به وزیر آموزش و پرورش در خصوص عدم رعایت ضوابط و اصول شایسته‌سالاری در گزینش اعضای هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان و به رئیس جمهور در خصوص دستور تسریع در پرداخت پول چغندرکاران کشور و جبران خسارت ناشی از تأخیر در این پرداخت‌ها و همچنین پیگیری دلایل توزیع ناعادلانه بودجه ردیف‌های راه‌آهن کشور و ظلم به راه‌آهن غرب کشور و به وزیر راه و شهرسازی در خصوص عدم دفاع شایسته از طرح‌های بین‌المللی راه‌آهن غرب کشور و افول بودجه آن در طول سال‌های گذشته تذکر داد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet