روز مجلس
1386/07/10 12:51:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

یوسفیان: آمریکا برای محو اسلام به صحنه آمده است

یوسفیان تصریح کرد: آمریکا در تلاش خود برای محو اسلام و هویت مسلمین به صحنه آمده است.

عزت‌الله یوسفیان‌ملا، سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: ایران جنگهایی را پشت‌سر گذاشت که دفاع در آنها با شعار ملی‌گرایی یا شاهنشاهی بود. در تمامی آن جنگها اگرچه دشمن یک کشور بود مغلوب شدیم. در این دفاع مقدس و جنگ تحمیلی با آنکه در مقابل دهها کشور و دو قطب قدرت روز (قرار گرفته بودیم)پیروز شدیم. چرا؟

نماینده مردم آمل و لاریجان ادامه داد: نماینده مردم آمل و لاریجان تصریح کرد: این پیروزی معلول اعتقاد به اسلام بود و شاید اگر «چو ایران نباشد تن من مباد» شعار ما در جنگ بود همان بلایی که بر سر ایروان و نخجوان آمد بر سر خوزستان و غرب کشور می‌آمد و اگر معاهده‌ای هم در کار بود، ترکمنچای و گلستان و قرارداد 1919 بود.

وی افزود: لیکن اینبار ایران به قدرت اسلام مسلح بود،‌ اینبار ملی‌گرایی تنها نبود. الگوی رزمندگان اسلام امام حسین (علیه‌السلام) و شهادت واقعاً احل من العسل بود. اگر امام فرمود جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد، این وحی و گفته الهی بود،‌ از حلقوم این عبد صالح خدا.

یوسفیان اظهار داشت:در هفته گذشته شاهد توفیق بلکه درخشش حقانیت ملت ایران در صحنه سیاست بین‌المللی بودیم آنهم با حرکت فرزند صالح منتخب مردم و رجل سیاسی، جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد. با تلاش همه جانبه صهیونیستها و جهان غرب برای برهم زدن تعادل این شخصیت،‌ فرزند خلف اسلام، ایشان چون کوهی استوار زبان به سخن و به بیان حقایق گشود و مزدورانی همانند رئیس دانشگاه کلمبیا پشه‌ای شد در مقابل طوفان.

نماینده آمل ادامه داد: این موفقیت به اقرار دشمنان ما معادلات سیاسی جهان را بهم ریخت. معادلاتی که توسط بوش این عقب‌افتاده ذهنی و سارکوزی، این عیاش مست و لایعقل و مزدوران دیگر و نوکران امپریالیسم آمریکا طراحی شده بود.

یوسفیان تصریح کرد: آمریکا در تلاش خود برای محو اسلام و هویت مسلمین تماماً به صحنه آمده. یکروز به زبان حمایت از تروریسم،‌ یکروز به بهانه نقض حقوق بشر و روز دیگر تولید سلاح صلح‌آمیز هسته‌ای. دنیا دیده که ما اهل تروریسم نیستیم. قویترین جنبش و مبارزه با استکبار یعنی حزب‌الله لبنان را به ایران منسوب می‌کنند. دیدید که حزب‌الله فقط از خاک لبنان و حیثیت اعراب و اسلام دفاع کرد. گروه فتح‌الاسلام که وابسته به شیوخ عرب و همکیش شما اکثریتهای لبنان با کمتر از 1 صدم قدرت حزب‌الله چه مشکلاتی برای لبنان آفرید. چه تعداد از ارتش را لبنان را کشت. در حالیکه حزب‌الله با قدرت باعث حفظ لبنان و هیچ مزاحمتی برای شما نداشت.

وی افزود: در بخش حقوق بشر با ابتکار شورای عالی امنیت ملی و تنفیذ مقام عظمای ولایت ستاد حقوق بشر به ریاست رئیس قوه قضاییه و دبیری جناب آقای دکتر محمدجواد لاریجانی چه توطئه‌هایی را خنثی کرده که جای تقدیر دارد.

یوسفیان تاکید کرد: باید هوشیار بود از تجزیه عراق تحت عنوان فریبنده «ایالت» بشدت مقابله کرد چرا که یقیناً این ترفند نیز در شعار روز قدس ملت ایران اسلامی و جهان اسلام در کنار حمایت از ملت فلسطین افشاء خواهد شد.

وی در ارتباط با مسایل حوزه انتخابیه خود گفت: اقدامات عمرانی دولت کریمه در طول انقلاب در آمل و لاریجان بی‌سابقه بوده است. تلاش دولت و نیز جدیت در انجام وظیفه بدون هیچ ملاحظه عاطفی و سیاسی که دیدید هر وزیری قادر به دویدن با رئیس‌جمهور نیست، کنار رفت. آمل و لاریجان بی‌وقفه روزهای سازندگی را پشت سر می‌گذارد و درود خداوند بر ریاست جمهور و دولت به واقع خدمتگزار.

وی ادامه داد: شهرستان آمل نزدیکترین نقطه از مسیر جاده هراز به شمال کشور است. شهر آمل وسیعترین منطقه مازندران است. انتظار دارد که آمل نیز جزء شهرهای ویژه قلمداد، اگرچه مصوبات سفر بخوبی در حال اجراست که باز هم جای تقدیر دارد بخصوص از وزیر محترم راه و ترابری، مسکن و شهرسازی، کشاورزی، اقتصاد و دارایی، ولی دانشکده دامپزشکی مصوب دولت هنوز راه‌اندازی نشده که از وزیر محترم علوم توجه و حرکت بیشتری را انتظار داریم.

نماینده آمل و لاریجان ضمن سپاس از آغاز احداث بیمارستانها گفت: لیکن اکنون بخش درمان با کمبود قابل توجهی وسایل و ابزار روز، مواجه است که از وزیر بهداشت و درمان انتظار رفع مشکل داریم. در بخش کشاورزی، برنج اگرچه امسال بهترین وضع را در طول دهها سال گذشته داشت ولی بازهم مشکلات جزئی باقی مانده که امیدواریم رفع مشکل شود.

وی افزود: در بخش سوخت هنوز مشکلات بین روستایی و کشاورزی، کشاورزان رفع نشده که امیداوریم هستیم این بخش هم ان‌شاء‌الله مرتفع شود.

عزت‌الله یوسفیان در پایان اظهار داشت: با انتظار تصویب نهایی قانون خدمات کشوری و نیز از ریاست محترم و هیأت رئیسه محترم مجلس که بحق خوب عمل می‌کنند، انتظار داریم اولاً در جهت حفظ شأن نمایندگان تلاش بیشتری داشته باشند. شایان ذکر است سقف حقوق نمایندگان از کف حقوق کارکنان بعضی از دستگاهها بسیار کمتر است. اسناد و رونوشت ابلاغهای ریالی نزد بنده موجود است ولی در عوض چه توهینی به نمایندگان در این بخش و سایر بخشها می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet