خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1395/03/18 15:13:30
سرویس اجتماعی
بختیاری مطرح کرد:

قوانین مدیریت مصرف مواد دخانی، کارایی ندارند/ لزوم ارائه طرح های تشویقی و موثر برای بازدارندگی

نماینده مردم بافت در مجلس با انتقاد از شیوع مصرف مواد دخانی در کشور بر لزوم انجام اقدامات موثر برای مقابله با مصرف مواد دخانی تاکید کرد.
قوانین مدیریت مصرف مواد دخانی، کارایی ندارند/ لزوم ارائه طرح های تشویقی و موثر برای بازدارندگی نماینده مردم بافت در مجلس با انتقاد از شیوع مصرف مواد دخانی در کشور بر لزوم انجام اقدامات موثر برای مقابله با مصرف مواد دخانی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105915846813.jpg قوانین,مدیریت,مصرف,مواد,دخانی،,کارایی,ندارند/,لزوم,ارائه,طرح,های,تشویقی,و,موثر,برای,بازدارندگی Icana

علی بختیاری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد ارائه تسهیلات بانکی برای تبدیل قلیان سراها به قهوه خانه در استان کرمان، گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان برای مقابله با شیوع مصرف مواد دخانی اقدام به تنظیم چنین طرحی کرده که در راستای  نیل به هدف، با برخی بانک ها برای ارائه تسهیلات با سود 2 درصد وارد مذاکره شده؛ البته این طرح هنوز عملیاتی نشده و در حال پیگیری است.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی، ارائه تسهیلات بانکی به قلیان سراها برای تبدیل شدن به قهوه خانه را اقدامی بسیار موثر و مناسب برای مقابله با مصرف مواد دخانی عنوان کرد و افزود: ارائه طرح های تشویقی و موثر در راستای مدیریت مصرف مواد دخانی باید از سوی مسئولان اجرایی کشور مورد توجه جدی قرار گیرد؛ البته اکتفا کردن به تنظیم چنین طرح هایی چاره کار نیست بلکه مسئولان باید برای تحقق این طرح ها اقدامات لازم را اتخاذ نمایند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مناسب از سوی دستگاه های فرهنگی را برای پیشگیری از مصرف دخانیات در کشور موثر دانست و افزود: مدیریت مصرف مواد دخانی در کشور نیازمند کار فرهنگی و توجه جدی دولت به بحث اشتغال و ارائه امکانات رفاهی، اجتماعی و اقتصادی است.

وی بر لزوم انجام اقدامات موثر برای مقابله با مصرف مواد دخانی در کشور تاکید کرد و افزود: در رابطه با مدیریت مصرف مواد دخانی قوانین داریم ولی از کارایی لازم برخوردار نیستند از این رو برای مدیریت مصرف مواد دخانی در کشور مجلس باید اقدام به تصویب قوانین تشویقی شود.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با ارائه مشوق های فرهنگی راحت تر می توان جوانان را از سمت و سوی مواد دخانی دور کرد  بنابراین برای مقابله با مصرف مواد دخانی دولت باید به دنبال روش های موثر، عملی و مناسب باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ اخیرا معاون اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان طی روزهای اخیر از ارائه تسهیلات بانکی با سود 2 درصد به قلیان سراهایی که به قهوه خانه تبدیل می شوند، خبر داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet