خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1395/03/18 09:37:14
سرویس دیگر رسانه‌ها_
وزیر کشور:

رهبری پرچمدار اقتصاد مقاومتی هستند/ ایمان قلبی لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است

وزیر کشور با بیان این که نظام بودجه ریزی ما مشکل دارد و موجب بی تعادلی و عدم توازن می شود، بر ضرورت تنظیم شیوه های مالی بر اساس ساختار اجرای اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.
رهبری پرچمدار اقتصاد مقاومتی هستند/ ایمان قلبی لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی است وزیر کشور با بیان این که نظام بودجه ریزی ما مشکل دارد و موجب بی تعادلی و عدم توازن می شود، بر ضرورت تنظیم شیوه های مالی بر اساس ساختار اجرای اقتصاد مقاومتی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/73300.jpg رهبری,پرچمدار,اقتصاد,مقاومتی,هستند/,ایمان,قلبی,لازمه,تحقق,اقتصاد,مقاومتی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی؛ عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه شورای استان آذربایجان شرقی با بیان این که اقتصاد مقاومتی موضوعی لازم و علمی است که هر فرد عاقلی ضرورت آن را احساس می کند، گفت: برای این که روی پای خود بایستیم و به لحاظ اقتصادی مستقل باشیم باید در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم.

وی تبدیل اقتصاد مقاومتی به باور عمومی جامعه را ضروری دانست و افزود: کشور ما به جهت دارا بودن منابع مختلف باید اقتصاد مقاومتی را به سرمنزل مقصود برساند.

وزیر کشور اظهار کرد: نباید برداشت ما از اقتصاد مقاومتی منجر به اجرای پروژه شود، بلکه مهم رسیدن به باور و انگیزه انجام آن است.

وی ادامه داد: با تحقق اقتصاد مقاومتی به خودی خود افزایش درآمد، اشتغال و اصلاح الگوی مصرف حاصل می شود.

رحمانی فضلی بر کاهش بروکراسی و ایجاد سهولت و روان سازی کارها تاکید کرد و گفت: تمرکز اختیارها از آسیب های اقتصاد مقاومتی است.

وزیر کشور با بیان این که در استان ها باید نظام بروکراسی کاهش یابد، خاطرنشان کرد: تنها 15 درصد امور نیازمند تصمیم گیری در سطح ملی است.

وی با بیان این که سرعت پیشرفت فناوری در دنیا ساختارها را نیز تغییر داده است، گفت: افزایش سرعت تغییرات موجب افزایش مطالبات می شود.

رحمانی فضلی با اشاره به این که سرعت تغییرات یک سال برابر با 20 سال گذشته است، اظهارکرد: به عنوان کشور انقلابی اگر نتوانیم به این تغییرات برسیم توان رقابت با دنیا را نخواهیم داشت.

رحمانی فضلی تاکید کرد: ما تنها نباید خود را متمرکز به بازار قالی و میوه کنیم زیرا دست یابی به سایر بازار قدرت و ارزش فزوده ما را افزایش می دهد.

وزیر کشور با بیان این که محصولات کشاوزی ما قدرت رقابت ندارند، گفت: باید به گونه ای کار کنیم که مطالبات مردم و تغییرات را پاسخ داده و قدرت رقابت را بالا ببریم.

رحمانی فضلی بزرگ ترین مطالبه جامعه را مطالبه انقلاب دانست و افزود: همه باید بر آن پافشاری و برای تحقق آن تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: مردم عنصر اصلی اقتصاد مقاومتی هستند و هیچ اقتصاد مقاومتی بدون مردم معنا ندارد، لذا دولت ها باید موانع را رفع کنند و برای اقتصاد مقاومتی زمینه را هموار کنند.

رحمانی فضلی با بیان این که حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی کند است، تاکید کرد: باید روش ها و شیوه ها را به مرور تغییر دهیم، زیرا مهم این است که نظام پای کار آمده و پرچم قضیه را رهبری به دست گرفته اند.

وی ادامه داد: مجلس هم برای اجرای اقتصاد مقاومتی قانون را تصویب کرده است، لذا همه قوا و مسئولان باید برای اجرای آن پای کار بیایند.

وی یادآور شد: موضوع درون زا بودن اقتصاد از ابتدای انقلاب مطرح بود، ولی رهبر معظم انقلاب مانیفست اقتصاد مقاومتی را تبیین کردند که به طور حتم باید درون زا بوده و برون نگر باشد.

وزیر کشور با اشاره به این که برون نگر بودن مترادف با عدم واردات نبوده و فقط صادرات محض نیست، گفت: ما می توانیم فناوری، مدیریت و کالاهای سرمایه ای را وارد کنیم و در کنار آن به امر صادرات نیز اهتمام کنیم.

وی اظهار کرد: اگر می خواهیم تولید خوبی داشته باشیم، باید بازارهای منطقه را حفظ کنیم، زیرا که بازارهای منطقه ظرفیت بزرگی برای صادرات کالاهای تولید داخل است.

وی افزود: در حکومت دینی، رضایت مندی و مشارکت مردم شرط است، بنابراین به مردمی نیاز داریم که راضی بوده و همراه نظام باشند و در کارها مشارکت کنند.

رحمانی فضلی، نخستین خواسته مردم را عدالت دانست و اضافه کرد: اکنون ما مشکل عدالت توزیع منطقه ای، عدم رعایت عدالت در توزیع منابع و جمعیت را داریم، لذا عدالت محوری مساله ای است که باید مدنظر داشته باشیم.

وی ادامه داد: اگر عدالت محوری رعایت نشود، منجر به مهاجرت و حاشیه نشینی می شود که حاشیه نشینی نیز تبعاتی مانند بزه کاری را به دنبال دارد.

وی تشریح کرد: باید در جاهایی سرمایه گذاری کنیم که دانش و فناوری جهانی را به همراه داشته باشد؛ الحمدلله ما امروز به سخت ترین و پیچیده ترین فناوری ها دسترسی داریم ولی باید بسترها را فراهم کنیم.

وزیر کشور با اشاره به افزایش بهره وری در تولید گفت: باید زمان را کوتاه کرده و کیفیت را افزایش دهیم تا قدرت رقابت با محصولات خارجی را داشته باشیم.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت رعایت الگوی مصرف، افزود: آذربایجان شرقی مدیران خوب، موقعیت جغرافیایی ممتاز و فرهنگ و تاریخ خوبی دارد که با اتکا به آن باید موانع اقتصادی را رفع کنیم.

رحمانی فضلی با بیان این که باید مجوز سرمایه گذاری زودتر از یک ماه صادر شود و سرمایه گذار نباید معطل شود، خطاب به مدیران حاضر در نشست تاکید کرد: نخست مجوز را آماده کنید، بعد به دنبال سرمایه گذار بروید.

در این نشست تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی و فعالان بخش خصوصی استان به ارایه گزارش هایی در خصوص اقدامات، چالش ها و برنامه های خود در خصوص توسعه اقتصادی استان و اجرای اقتصاد مقاومتی پرداختند.

در این نشست همچنین از کتاب 'فرصت های سرمایه گذاری آذربایجان شرقی' رونمایی و از فعالان برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان تجلیل شد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet