اربعین حسینی
1395/03/18 13:46:24
سرویس اقتصادی
عثمانی:

سیستم های بهای تمام شده سنتی عامل گرانی تولید در کشور است

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تعیین سیستمی قیمت کالا کلید رقابت محصولات تولیدی در جهان است، گفت:سیستم های بهای تمام شده سنتی عامل گرانی تولید کشور است.
سیستم های بهای تمام شده سنتی عامل گرانی تولید در کشور است عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تعیین سیستمی قیمت کالا کلید رقابت محصولات تولیدی در جهان است، گفت:سیستم های بهای تمام شده سنتی عامل گرانی تولید کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/121008.jpg سیستم,های,بهای,تمام,شده,سنتی,عامل,گرانی,تولید,در,کشور,است Icana

محمد قسیم عثمانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه یکی از مشکلات سیستمی واحدهای تولیدی دولتی و غیر دولتی، نبود سیستم حسابداری بهای تمام شده است، گفت: حتی اگر سیستم حسابداری وجود داشته باشد، نمی تواند به مدیریت برای کاهش بهای تمام شده کمک کند و در حال حاضر بیشتر سیستم های تمام شده قیمت، وضعیت موجود را تبیین می کنند.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، افزود:متاسفانه واحدهای بزرگ صنعتی نیز سیستم بهای تمام شده جهت راهنمایی مدیریت برای انجام اقدامات و اصلاحات، و اینکه کدام یک از فعالیت های فاقد ارزش افزوده باید حذف شود، کار موثری انجام نداده است.

برای جذب مشتری باید از تعیین سیستمی قیمت به قیمت تمام شده دست پیدا کرد

عثمانی با بیان اینکه سیستم های بهای تمام شده سنتی عامل گرانی تولید کشور است، ادامه داد:سیستم قیمت تمام شده حال حاضر واحدهای تولیدی کشور تنها قیمت تمام شده محصول را نشان می دهند، در حالی که در دیگر نقاط دنیا سیستم بهای تمام شده هدف را مورد نظر قرار می دهد، پس باید به گونه ای مدیر را راهنمایی کند که قیمت نهایی محصول کاهش پیدا کرده و سیستم برای جذب بازار و ایجاد فضای رقابتی قیمت نهایی را مشخص می کند.

وی با بیان اینکه تعین سیستمی قیمت کالا کلید رقابت محصولات تولیدی در جهان است، اظهار کرد:برای جذب مشتری باید از تعیین سیستمی قیمت به قیمت تمام شده دست پیدا کرد، اما متاسفانه در ایران از قیمت تمام شده به قیمت فروش دست پیدا می کنیم، که سیستم های حسابداری صنعتی موجود نتوانسته رسالت تعریف شده سیستم بهای تمام شده را عملیاتی کند.

واحدهای تولیدی صنعتی جان دوباره ای به اقتصاد بیمار کشور می دهند

عثمانی با اشاره به شرایط رکودی موجود در واحدهای تولیدی کشور، افزود:در شرایط پساتحریم که موقعیت برای ساماندهی واحدهای تولیدی و بازگشت دوباره رونق اقتصادی به این واحدها فراهم شده، باید هر چه سریعتر با اتخاذ تصمیم های صحیح شرایط رقابتی و بازار مناسب کالاهای واحدهای تولیدی و صنعتی را مهیا کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:واحدهای تولیدی صنعتی می توانند جان دوباره ای به اقتصاد بیمار کشور دهند، که قطعا برنامه ششم توسعه و ایجاد هارمونی در بخش های مختلف کمک شایانی به توسعه صنعتی کشور می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet