خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1395/03/18 12:26:41
سرویس سیاسی
ذوالنور :

طرح ضدایرانی کنگره به بهانه بازداشت ملوانان آمریکایی نقض برجام است/کلوخ انداز را پاداش سنگ است

نماینده مردم قم در مجلس، با بیان اینکه اینکه ادعای کنگره درباره بازداشت ملوانان آمریکایی بی پایه و اساس است، گفت: اقدام خصمانه نمایندگان کنگره آمریکا در صورت تصویب یقینا نقض برجام است.
طرح ضدایرانی کنگره به بهانه بازداشت ملوانان آمریکایی نقض برجام است/کلوخ انداز را پاداش سنگ است نماینده مردم قم در مجلس، با بیان اینکه اینکه ادعای کنگره درباره بازداشت ملوانان آمریکایی بی پایه و اساس است، گفت: اقدام خصمانه نمایندگان کنگره آمریکا در صورت تصویب یقینا نقض برجام است. https://cdn.icana.ir/d/019/201603100716992831.jpg طرح,ضدایرانی,کنگره,به,بهانه,بازداشت,ملوانان,آمریکایی,نقض,برجام,است/کلوخ,انداز,را,پاداش,سنگ,است Icana

مجتبی ذوالنور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اقدام نمایندگان کنگره آمریکا برای تدوین طرح تحریمی علیه ایران به بهانه بازداشت ملوانان این کشور، گفت: به طور حتم این اقدام خصمانه نمایندگان کنگره آمریکا در صورت تصویب یقینا نقض برجام است، زیرا بر اساس توافق هسته ای، تصویب هر گونه تحریم جدید علیه ایران به منزله نقض آن است، از این رو دستگاه  دیپلماسی باید این اقدام خلا قانون آمریکا را در مجامع بین المللی مربوطه رسیدگی کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه ادعای کنگره درباره بازداشت ملوانان آمریکایی بی پایه و اساس است، افزود: این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: اقدام نظامیان آمریکایی تجاوز به آبهای سرزمینی ایران بوده و  جمهوری اسلامی تنها از تمام ارضی خود دفاع کرده است.

این نماینده مردم در مجلس، با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بارها بر بدعهدی و پیمان شکنی آمریکایی ها تأکید کرده اند، افزود: اقدامات زیاده خواهانه مقامات آمریکایی پس از توافق هسته ای قابل پیش بینی بود و ما منتظر این گونه اقدامات از سوی آن ها بودیم، زیرا روحیه و اقتضای ایالات متحده تجاوز و ظلم به دیگر کشورها است.

وی با اعلام اینکه آمریکایی ها در تمام ادوار گذشته، کینه و خبث طینت خود نسبت به مردم ایران را نشان داده اند، تصریح کرد: قطعا جمهوری اسلامی باید پاسخ اقدامات زیاده خواهانه آمریکایی را بدهد، زیرا آن ها با تدوین تحریم ها جدید به دنبال مخاصمه با کشورمان هستند، از این رو اقدام متقابل از سوی ایران امری طبیعی است و بر اساس روایت "کلوخ انداز را پاداش سنگ است".

ذوالنور گفت: قطعا وزارت خارجه باید در جهت دیپلماسی فعال و تهاجمی در مقابله زیاده خواهی های دشمنان اقدام کند، زیرا انفعال در این مسائل زمینه ساز اقدام بعدی آن ها می شود.

تعدادی ازنمایندگان کنگره در حال تدوین طرحی به منظور افزایش تحریم های ایران به بهانه آنچه که " ربودن ملوانان آمریکایی" می خواند، هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet