آغاز هفته وحدت
1395/03/18 11:05:56
سرویس صحن
زارع:

بنگاه‌های کوچک متولی مشخصی ندارد/ وزارت صنعت در زنجیره تولید اقدام خاصی نداشته است

نماینده مردم آباده در مجلس دهم با قابل تقدیر دانستن اقدام دولت مبنی بر پیوستن به WTO و مشوق های صادراتی، گفت: وزارت صنعت تا کنون هیچ سهمی در افزایش زنجیره تولید نداشته است.
بنگاه‌های کوچک متولی مشخصی ندارد/ وزارت صنعت در زنجیره تولید اقدام خاصی نداشته است نماینده مردم آباده در مجلس دهم با قابل تقدیر دانستن اقدام دولت مبنی بر پیوستن به WTO و مشوق های صادراتی، گفت: وزارت صنعت تا کنون هیچ سهمی در افزایش زنجیره تولید نداشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201601102376833404.jpg بنگاه‌های,کوچک,متولی,مشخصی,ندارد/,وزارت,صنعت,در,زنجیره,تولید,اقدام,خاصی,نداشته,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رحیم زارع در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 18 خرداد) مجلس شورای اسلامی، پس از گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت  در صحن علنی، گفت: سال گذشته طبق آمارها صادرات غیر نفتی 42 میلیارد دلار و واردات 41 میلیارد دلار بود بنابراین اگر این میزان را با سال 93 مقایسه کنیم، مشخص می شود که حدود 19 میلیارد دلار حجم تجارت ایران از تجارت جهانی کاهش پیدا کرده است.

نماینده مردم آباده در مجلس دهم افزود: اگر میزان صادرات از واردات پیشی بگیرد، قابل تقدیر است اما این موضوع زمانی قابل اهمیت است که حجم تجارت جهانی نیز افزایش پیدا کند.

وی با تأکید بر اینکه دو اقدام دولت مبنی بر پیوستن به WTO و مشوق های صادراتی قابل تقدیر است تأکید کرد: کاهش حجم تجارت جهانی نشان از تعطیلی کسب و کار دارد.

زارع با انتقاد از اینکه بنگاه های کوچک متولی مشخصی ندارد، تصریح کرد: مأموریت وزارت صنعت تا کنون شرکت شهرک های صنعتی در بحث افزایش زیرساخت ها بوده اما در زنجیره تولید اقدام خاصی را انجام نداده است بنابراین لازم است ساختار شرکت شهرک های صنعتی به نوعی تغییر پیدا کرده تا زنجیره تولید افزایش پیدا کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet