هدر اصلی
1395/03/18 11:28:52
سرویس صحن
قوامی:

اقتصاد غیررسمی و قاچاق آسیب جدی به صنایع زده است

نماینده مردم اسفراین در مجلس دهم ضمن انتقاد از نبود استراتژی صنعتی گفت: بی توجهی به این موضوع سبب عدم توجه به صنعت به لحاظ اقتصادی و رشد و خلاقیت و تکنولوژی آن شده است.
اقتصاد غیررسمی و قاچاق آسیب جدی به صنایع زده است نماینده مردم اسفراین در مجلس دهم ضمن انتقاد از نبود استراتژی صنعتی گفت: بی توجهی به این موضوع سبب عدم توجه به صنعت به لحاظ اقتصادی و رشد و خلاقیت و تکنولوژی آن شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109705732496.jpg ,اقتصاد,غیررسمی,و,قاچاق,آسیب,جدی,به,صنایع,زده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، هادی قوامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 18 خرداد) مجلس شورای اسلامی، پس از گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت در صحن علنی، گفت: سه مشکل عمده در این حوزه وجود دارد که نخست ناقص بودن برنامه است که مواردی همچون سرمایه، توسعه، تجربه و ... را در بر نمی گیرد؛ همچنین عدم تنوع و یکپارچه بودن صنایع، مشکل ایجاد کرده است و متأسفانه در هر شهرک صنعتی انبوهی از صنایع وجود دارد که ارتباطی با صنایع پیشین و پسین آنها ندارد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این مشکل سبب شده تا نتوانیم از ظرفیت واحدهای پیشین و پسین استفاده کنیم البته عدم فزاینده بودن صنایع در طی زمان نیز از تبدیل واحدهای صنعتی محلی و منطقه ای به ملی جلوگیری کرده است.

وی ضمن بیان اینکه نبود استراتژی صنعتی مهمترین مشکل بروز عوامل مذکور است گفت: بی توجهی به صنایع به لحاظ اقتصادی منجر به عدم رشد آنها و بی توجهی به خلاقیت تکنولوژی شده و دولت نیز موظف است خط مشی را براساس آمایش سرزمینی ارائه دهد تا دچار خطای تشخیص در سرمایه گذاری نشویم.

قوامی ضمن بیان اینکه بخشی از رکود کشور نیز به دلیل مشکلات مذکور است گفت: در خصوص سرمایه گذاری های خارجی کارهای بزرگی انجام شده اما منشأ آنها سرمایه خارجی نبوده یا از محل تولید و سود آنها بازپرداخت ها انجام نگرفته است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس دهم تصریح کرد: در خصوص بخشی از واحدهای صنعتی تنها مشکل نقدینگی نیست بلکه برخی با مشکل توازن مواجهند متأسفانه اقتصاد غیر رسمی و قاچاق آسیب جدی به صنایع زده که نیازمند همکاری و عزم دولت و مجلس است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet