خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1395/03/18 11:52:01
سرویس صحن
قاضی پور در نطق میان دستور:

ضرورت مبارزه هدفمند با فساد از سوی مجلس دهم/فراکسیون کارگری پیگیر حق و حقوق کارگران است

نماینده مردم ارومیه در مجلس، با تاکید بر ضرورت مبارزه هدفمند با فساد از سوی مجلس، گفت: فراکسیون کارگری مجلس در دوره دهم به جد پیگیر حق و حقوق کارگران خواهد بود.
ضرورت مبارزه هدفمند با فساد از سوی مجلس دهم/فراکسیون کارگری پیگیر حق و حقوق کارگران است نماینده مردم ارومیه در مجلس، با تاکید بر ضرورت مبارزه هدفمند با فساد از سوی مجلس، گفت: فراکسیون کارگری مجلس در دوره دهم به جد پیگیر حق و حقوق کارگران خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/90582.jpg ضرورت,مبارزه,هدفمند,با,فساد,از,سوی,مجلس,دهم/فراکسیون,کارگری,پیگیر,حق,و,حقوق,کارگران,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (سه شنبه18 خرداد) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان، گفت: از همه مردم حوزه انتخابیه ام برای اعتماد مجدد به اینجانب کمال تشکر را داشته و از همه مردم ایران که از بنده حقیر آزرده خاطر شدند طلب عفو دارم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما همه ملت ایران به ویژه ترک ها سرباز ولایت فقیه و گوش به فرمان ایشان به عنوان فرمانده کل قوا هستیم.

وی با بیان اینکه رشد و شکوفایی نظام مقدس ایران اسلامی را مدیون مدیریت رهبر معظم انقلاب، خون شهدا و رزمندگان به ویژه مدافعان حرم هستیم، افزود: مقام معظم رهبری در حرم حضرت امام خمینی(ره) به ضرورت انقلابی بودن همه مسئولان کشور و مردم تاکید کردند و فرموند تنها پیرها انقلابی نبوده، بلکه هرکه راه امام و شاخص های ایشان را قبول داشته باشد و به آن عمل کند، انقلابی است.

وی ادامه داد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مجلس نهادی برآمده از انقلاب بوده و نمایندگان مجلس باید انقلابی باشند یعنی باید همه پایبند به مبانی نظام و در برابر دشمن باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت مبارزه هدفمند با فساد از سوی مجلس، گفت: ساده زیستی نمایندگان و حمایت آن ها از محرومان باید در عمل دیده شود.

وی ادامه داد: باید طوری برنامه ریزی کنیم دولت در پرداخت ها عدالت حضرت علی (ع) را رعایت کند، از این رو ضرورت دارد دولت توجه خاصی به اقشار خاص در جامعه به ویژه کارگران داشته و حقوق کارگران لشگری و کشوری را افزایش دهد.

قاضی پور با بیان اینکه فراکسیون کارگری مجلس در دوره دهم پیگیر حق و حقوق کارگران خواهد بود، گفت: این فراکسیون با هیچ کسی در خصوص حق و حقوق کارگران معامله و مسامحه نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه کارگران خواهان حقوق مسلم خود هستند، افزود: حق و حقوق پایه کارگران، حق مسکن، بیمه، قراردادهای مستمر به جای قراردادهای کوتاه مدت و سفید امضا، اجرای دقیق قانون تامین اجتماعی در سطوح مختلف برای کلیه کارگران، مبارزه با فساد اداری در سازمان تامین اجتماعی در تمام سطوح و محقق شدن مطالبات تامین اجتماعی از دولت بخشی از مطالبات از مسئولان است.

وی با تکید بر ضرورت عمل به تعهدات کارفرمایان در قبال دریافت حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی، گفت: اهدای بن غیر نقدی کارگران برای تامین کالاهای اساسی آنان، توجه دولت به تعاونی های مصرف کارگری و جایگزین کردن تعاونی های کارگری به جای شرکت های پیمانکاری از ضروریاتی است که باید مدنظر قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتمای گفت: آقای ربیعی اهتمام ویژه ای نسبت به مشکلات کارگران داشته باشید زیرا شرایط خانه کارگر و اتحادیه آنان باید بهبود یابد.

قاضی پور افزود: به کارگیری کارگران داخلی به جای کارگران اتباع خارجی جهت حمایت از اشتغال و خانواده ایرانی باید مورد توجه همه دستگاه‌های دولتی قرار گیرد .

وی خطاب به وزیر کشور ادامه داد: جهت حمایت از تولید داخلی و اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی جلوی قاچاق کالا از مرزهای رسمی و غیر رسمی کشور به ویژه گمرکات باید گرفته شود تا اقتصاد فلج نشود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با انتقاد از اهمال دربرخورد با معتادان، تصریح کرد: متاسفانه به راحتی مواد مخدر خرید و فروش می شود و کسی هم پاسخگو نیست.

قاضی پور خطاب به وزیر اقتصاد، گفت: تا کی بانک‌ها و موسسات مالی بدون نظارت هر کاری را خواهند کرد تا تولید را فلج کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از بانک ها مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را اجرا نمی کنند، گفت: بسیاری از جوانان چشم خود را به وام ازدواج دوخته اند اما هیچ کسی به قول های مساعد در این زمینه عمل نمی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خطاب به وزیر بهداشت، گفت: چشم طمع خود را از تجمیع بیمه ها بردارید.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود از جمله راه آهن ارومیه، احداث کنارگذر، احیای دائمی دریاچه ارومیه، تدریس زبان آذری در دانشگاه ها و غیره خواهان رسیدگی مسئولان به این مشکلات و حل آنها شد./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet