خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1395/03/18 13:12:35
سرویس صحن
پورابراهیمی:

نبود سند جامع آب موجبات هدررفت این منابع شده/قیمت آب و برق در کشور واقعی شود

نماینده مردم کرمان در مجلس دهم با اشاره به اینکه واقعی کردن قیمت آب و برق در کشور از هدررفت منابع جلوگیری می کند، تصریح کرد: این موضوع باید در دستور قرار گیرد.
نبود سند جامع آب موجبات هدررفت این منابع شده/قیمت آب و برق در کشور واقعی شود نماینده مردم کرمان در مجلس دهم با اشاره به اینکه واقعی کردن قیمت آب و برق در کشور از هدررفت منابع جلوگیری می کند، تصریح کرد: این موضوع باید در دستور قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604107430549210.jpg نبود,سند,جامع,آب,موجبات,هدررفت,این,منابع,شده/قیمت,آب,و,برق,در,کشور,واقعی,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی داورانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 18 خرداد) مجلس شورای اسلامی، پس از ارائه گزارش وزیر نیرو در صحن علنی، گفت: منابع آبی یکی از مشکلات اصلی کشور است که نبود سند جامع آب، چالش اصلی مدیریت منابع آب در کشور شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: 90 درصد منابع آبی در بخش کشاورزی، 3 درصد در بخش صنعت و 7 درصد برای شرب مصرف می‌شود و این در حالی است که راندمان در بخش کشاورزی تنها 30 تا 40 درصد است.

وی افزود: متاسفانه برای تولیدات کشاورزی چندین برابر کشورهای دنیا آب مصرف می‌شود که این هدررفت، مشکلات بسیاری از جمله خشکسالی را به دنبال خواهد داشت.

پورابراهیمی ضمن بیان اینکه در نبود سند جامع آب وزارت جهاد کشاورزی نیز همکاری لازم را با وزارت نیرو نخواهد داشت، گفت: واقعی کردن قیمت آب و برق در کشور نیز از هدررفت منابع جلوگیری خواهد کرد لذا این موضوع باید در دستور قرار گیرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس دهم ضمن بیان اینکه خرید تضمینی مشوق‌هایی در بخش انرژی نیز باید مورد توجه واقع شود، گفت: در قانون برنامه ششم موارد مذکور در قالب احکام باید ارائه شود./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet