هفته دفاع مقدس
1395/03/18 13:20:29
سرویس صحن
امیری خامکانی:

نیروگاه‌ها انرژی مورد نیاز در ساعات اوج مصرف را مشخص کنند/ از مردم برای مدیریت مصرف کمک بگیریم

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس با بیان اینکه ایجاد هماهنگی بین مصرف و تولید در حوزه برق یک ضرورت است، تاکید کرد: باید سرمایه گذاری های لازم در خصوص هوشمندسازی صنعت برق انجام شود.
نیروگاه‌ها انرژی مورد نیاز در ساعات اوج مصرف را مشخص کنند/ از مردم برای مدیریت مصرف کمک بگیریم نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس با بیان اینکه ایجاد هماهنگی بین مصرف و تولید در حوزه برق یک ضرورت است، تاکید کرد: باید سرمایه گذاری های لازم در خصوص هوشمندسازی صنعت برق انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/111450.jpg نیروگاه‌ها,انرژی,مورد,نیاز,در,ساعات,اوج,مصرف,را,مشخص,کنند/,از,مردم,برای,مدیریت,مصرف,کمک,بگیریم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسین امیری خامکانی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 18 خرداد) مجلس شورای اسلامی، پس از ارائه گزارش وزیر نیرو در صحن علنی، گفت: باید به قوانین زمین مانده در خصوص اصلاح الگوی مصرف انرژی توجه شود و وزارتخانه ها و دستگاه ها تکالیفی که اجرا نکرده اند، انجام دهند.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی افزود: هماهنگی های خوبی بین وزارتخانه های نفت و انرژی انجام شد که باید برای توسعه صنایع نیروگاهی ادامه یابد،‌ براساس برنامه پنجم توسعه باید سند راهبردی انرژی کشور تدوین و تصویب می شد و سازمان مدیریت و وزارتخانه های نیرو و نفت این موضوع را باید پیگیری کنند.

امیری خامکانی افزود: باید میزان مصرف مردم و صنایع از سبد انرژی مشخص شود و همچنین در زمینه انرژی های تجدیدپذیر بیشتر کار شود.

وی با تأکید بر لزوم توجه به اقتصاد بخش برق گفت: باید مشخص شود در حوزه آب و برق نگاه تولیدی وجود دارد یا رویکرد به عنوان یک موسسه عمومی و همچنین همراه با احکام تکلیفی باید ردیف های بودجه ای استفاده از آب و برق مشخص شود و از کم توجهی به مدیریت مصرف و لحاظ مابه التفاوت قیمت تمام شده آب و برق و قیمت تکلیف شده  جلوگیری شود.

امیری خامکانی با تأکید بر لزوم ایجاد هماهنگی بین مصرف و تولید در حوزه برق گفت: باید هوشمندسازی مناسبی در صنایع آب و برق انجام شود و نیروگاه ها انرژی مورد نیاز در ساعات اوج مصرف را مشخص کنند و در این رابطه با سرمایه گذاری می توان مردم را در مدیریت مصرف کمک کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet